Po doskonale przyjętych przez środowisko audiofilskie edycjach 31 albumów z serii SACD Hybrid "Polskie Nagrania catalogue selections", przedstawiamy sześć kolejnych płyt, które od dzisiaj dostępne są w salonach Empik i na empik.com.
Wśród nich dwa albumy Zdzisławy Sośnickiej "Aleja gwiazd" i "Serce", trzecia płyta studyjna Lady Pank "LP3", debiut fonograficzny zespołu Breakout "Na drugim brzegu tęczy" oraz trzeci studyjny album Czerwonych Gitar, na którym znalazło się 9 nagrań dodatkowych, pochodzących z EPek zespołu, oraz "Gejsza nocy" Maryli Rodowicz z jedną z najważniejszych w karierze artystki piosenek "Niech żyje bal". Takiego zestawu nie może zabraknąć na półce prawdziwego fana polskiej muzyki.
W cyklu "Polskie Nagrania catalogue selections" wydawane są najważniejsze płyty z katalogu Polskich Nagrań. Wśród nich do tej pory ukazało się m.in.: 11 studyjnych albumów Czesława Niemena oraz tzw. biały album zespołu Perfect, debiuty: Zbigniewa Wodeckiego, Krystyny Prońko, Miry Kubasińskiej. Są albumy Skaldów, SBB, Dżambli, Klanu, Breakoutu, Dżemu, Marka Grechuty, Komedy, Novi Singers, Budki Suflera i Haliny Frąckowiak.
Wszystkie wymienione płyty po raz pierwszy w Polsce ukazały się na nośniku Super Audio CD / Hybrid, dzięki czemu można odtwarzać je nie tylko na sprzęcie dedykowanym SACD ale również na zwykłym audio CD.
Sześć najnowszych albumów jest już dostępna w sprzedaży.
Sześć najnowszych albumów jest już dostępna w sprzedaży.
Wszystkie albumy są na nowo zremasterowane przez Damiana Lipińskiego. W bookletach znajdują się polsko-angielskie komentarze oraz materiały fotograficzne. Fani znajdą w nich po raz pierwszy opublikowane archiwalne dokumenty: protokoły i zlecenia z sesji nagraniowych. Znakiem rozpoznawczym serii jest tzw. obi, nałożone na lewy grzbiet opakowania. Szatę graficzną serii zaprojektował Łukasz Hernik.
To pierwsza w Polsce edycja płyt z muzyką rozrywkową zrealizowana w formacie SACD.
Wybór formatu Super Audio CD jest ukłonem w stronę fanów ceniących wysoką jakość dźwięku. Technologia ta umożliwia najdoskonalsze zbliżenie się reedycji albumów do analogowego oryginału, wynosząc je na niespotykany dotąd na polskim rynku muzycznym poziom. Reedycja najważniejszych płyt z naszego katalogu w formacie SACD, jest możliwa dzięki dostępności analogowych taśm matek w archiwach Polskich Nagrań.
W celu zapewnienia pełnej zgodności ze standardowymi odtwarzaczami płyt CD, niniejsza seria SACD została wykonana jako hybrydowa i zawiera dodatkową warstwę danych w formacie CD Audio, czytaną przez wszystkie odtwarzacze CD.
SACD to format fizyczny dźwięku wysokiej rozdzielczości, który jako nośnik informacji cyfrowej wykorzystuje kodowanie DSD (ang. Direct Stream Digital) oparte o modulację gęstości impulsów PDM (ang. Pulse-Density Modulation). Kodowanie DSD w odróżnieniu od kodowania PCM (ang. Pulse-Code Modulation) znanego ze standardowych płyt CD zamiast wielobitowych próbek o stałej ilości bitów opisujących zdarzenie muzyczne, wykorzystuje jednobitowy sygnał strumieniowy. Kodowanie DSD w miejscach gdzie jest to konieczne, wytwarza więcej punktów charakterystycznych niż w przypadku kodowania PCM, przez co odzwierciedla możliwie najdokładniej przebieg sygnału analogowego, stając się de facto jego cyfrowym odpowiednikiem. Częstotliwość próbkowania strumienia danych DSD wykorzystywanego w przypadku płyty SACD jest 64 razy wyższa niż na płycie audio CD i wynosi 2,824MHz. Format SACD umożliwia przeniesienie imponującego zakresu dynamiki sięgającego 120dB. Co oczywiste umożliwia w pełni przeniesienie dźwięku w jakości studyjnej, pozbawionej limitów znanych z tradycyjnych płyt CD.