Legendarny DJ Fred Rister żegna się ze sceną.

Legendarny DJ Fred Rister żegna się ze sceną.

Opublikowany

„I Want A Miracle” to ostatni w karierze singiel walczącego z nowotworem Ristera.

Posłuchaj Singla

Posłuchaj Singla

Laureat Grammy Fred Rister, francuski didżej, kompozytor i producent, bliski przyjaciel Davida Guetty zapowiedział premierę swojego ostatniego w karierze singla. Cały dochód uzyskany z jego sprzedaży trafi na cel charytatywny.
Klip do piosenki "I Want A Miracle", w której gościnnie pojawiają się Sam Martin i Chris Willis, można obejrzeć poniżej.
Francuz zapowiedział, że cały dochód, uzyskany ze sprzedaży piosenki, zasili organizację Kidney Cancer Association, działającą w ponad 100 krajach, której głównym celem jest walka z nowotworem nerek. Nie był to przypadkowy wybór Frédérica Riesterera, jak naprawdę nazywa się twórca. Francuz przez ostatnie 30 lat walczył z 9 nowotworami, ale nigdy nie zaprzestał komponowania i nagrywania muzyki.

Rister wraz z Guettą są odpowiedzialni m. in. za takie przeboje jak: "Memories (ft. Kid Cudi)", "Without You (ft. Usher)", "Getting' Over You (ft. Fergie & LMFAO)", "Little Bad Girl (ft. Taio Cruz & Ludacris)", "Club Can't Handle Me (ft. David Guetta)" Flo Rida, czy "When Love Takes Over (ft. Kelly Rowland)". Ta ostatnia piosenka została nagrodzona Grammy, a "Billboard" uznał ją za najlepszą dance-popową kolaborację wszech czasów. Fred i David wyprodukowali też hit The Black Eyed Peas z 2009 roku, zatytułowany "I Gotta Feeling", który wyróżniono Grammy.

Wkład Freda Ristera w muzykę elektroniczną i taneczną niebawem doczeka się hołdu w postaci filmu dokumentalnego. Wiadomo już, że w obrazie znajdą się wywiady z Davidem Guettą, a także z Willem.I.Am z Black Eyed Peas.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Fred-Rister-Credit-F.-Patty-2.jpg

grafika | 3,05 MB

Pobierz
I-Want-A-Miracle-artwork.jpg

grafika | 322 KB

Pobierz

Bajm – My

Premiera nowego singla