Już dzisiaj w serii Polish Jazz ukazuje się premierowa płyta Piotra Wyleżoła „Human Things”.

Już dzisiaj w serii Polish Jazz ukazuje się premierowa płyta Piotra Wyleżoła „Human Things”.

Opublikowany

POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

Piotr Wyleżoł, liryk fortepianu, niezrównany improwizator, subtelny kolorysta, którego londyński miesięcznik „Blues & Soul” uznał za jednego z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej, prezentuje nowy album z autorskimi kompozycjami osadzonymi w tradycji jazzu i muzyki polskiej.
„Human Things” to projekt szczegółowo przemyślany, imponujący rozmachem i bogactwem środków. Śpiewne tematy wsparte zaawansowaną harmonią, oryginalna, daleka od schematów forma, szczególna rola fortepianu, wyrafinowane improwizacje lidera i zaproszonych artystów sprawiają, że muzyka „Human Things” wykracza poza utarte formuły gatunku.

Do realizacji swojego projektu Piotr Wyleżoł zaprosił znakomitych muzyków – trębacz Robert Majewski, puzonista Grzegorz Nagórski, kontrabasista Michał Barański i perkusista Michał Miśkiewicz to artyści o ogromnym dorobku i niekwestionowanej pozycji. Partie wokalne w utworze tytułowym, swoistym hymnie albumu, wykonuje charyzmatyczny duet: ikona polskiej wokalistyki jazzowej Aga Zaryan oraz młody, utalentowany Grzegorz Dowgiałło. I wreszcie gość specjalny – amerykański saksofonista Dayna Stephens, artysta wyjątkowy, współpracujący z najlepszymi.

Album „Human Things” recenzuje Tomasz Szachowski w najnowszym numerze JAZZ FORUM 3/2018. Oto jego konkluzja: „Czy „Human Things” Piotra Wyleżoła nawiązuje do szczytowych, historycznych osiągnięć serii, w tym nagrań Komedy, Trzaskowskiego, Stańki czy Namysłowskiego? Od razu odpowiem – zdecydowanie tak! Jest całością koncepcyjną zrealizowaną od początku do końca, z wykorzystaniem potencjału całego zespołu, z wyjątkową dbałością o detale. […] Nie spodziewałem się, że rok 2018 w krajowej fonografii rozpoczniemy od tak wybitnego nagrania! Piotr Wyleżoł jako pianista wart jest jak najlepszej oceny, ale na płycie ‘Human Things’ jest przede wszystkim autorem idei, którą udało się zrealizować z tak imponującym rezultatem.”
Bez nazwy2.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Piotr foto Alicja Dybowska.jpg

grafika | 16,9 MB

Pobierz
Piotr-Wyleżoł-Human-Things362_1500-1024x1024.jpg

grafika | 228 KB

Pobierz

Pola Rise prezentuje klip zrealizowany w Korei Południowej

Na oficjalnym kanale youtube Poli Rise ukazał się kolejny teledysk promujący Jej debiutancki album ‘Anywhere But Here’. Tym razem video powstało do singla ‘OhOH’. Klip w całości zrealizowany został w Korei Południowej.
. 12 stycznia 2018 roku światło dzienne ujrzał d