Kinga Głyk nominowana do ECHO JAZZ 2018!

Kinga Głyk nominowana do ECHO JAZZ 2018!

Opublikowany

Fantastyczne wieści nadeszły z Niemiec. KINGA GŁYK i jej płyta „DREAM” została nominowana do prestiżowej nagrody ECHO JAZZ 2018!

kinga_echo.jpg
Album nominowano w kategorii INSTRUMENTALIST/IN INTERNATIONAL BASS/BASSGITARRE W sumie nominowano 57 artystów w 19 kategoriach. Rozdanie nagród 31 maja w Hamburgu.  
fot. Echo Jazz  FB

fot. Echo Jazz  FB

Kinga Głyk – niezwykle utalentowana, 20-letnia gitarzystka basowa - stała się odkryciem nie tylko krajowej sceny jazzowej. W czerwcu 2016 jej filmik z nagraniem Tears in Heaven – przepięknej ballady Erica Claptona opracowanej na gitarę basową solo przez Jeffa Berlina - został umieszczony w sieci przez portal Bass Player United i uzyskał tam ponad 20 milionów wyświetleń! Adam Makowicz -światowej sławy pianista jazzowy i mistrz improwizacji - powiedział o niej: „Muzyczne zdolności Kingi już dzisiaj pozwoliły jej zapisać się na stałe w historii polskiego jazzu.
POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

Nominowany album "Dream" to dziewięć kompozycji, z których siedem skomponowała Kinga Głyk. Dwie to covery, Erica Claptona ("Tears In Heaven") oraz Jaco Pastoriusa ("Teen Town"). Basistkę wspomogli zagraniczni muzycy, Anglik Tim Garland na saksofonie (m.in. Kenny Wheeler, Chick Corea), pianista z Izraela Nitai Hershkovits (m.in. Avishai Cohen Trio) oraz perkusista Gregory Hutchinson z Nowego Jorku. Płyta jest dostępna na CD oraz LP (z kodem do ściągnięcia dodatkowych materiałów).  

Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za majowy werdykt najważniejszych przedstawicieli niemieckiego przemysłu fonograficznego!

Więcej informacji na:

ECHO JAZZ | Startseite

http://www.echojazz.de/jazz-startseite/#top

Kopiuj tekst

Udostępnij

Fenomenalne wykonanie utworu „This Is Me” na gali Oscarów

Piosenka nie wygrywa statuetki, ale zdobywa serca widzów na całym świecie!