Światowa premiera singla "Black Car"! Posłuchaj zjawiskowej Miriam Bryant!

Światowa premiera singla "Black Car"! Posłuchaj zjawiskowej Miriam Bryant!

Opublikowany

Miriam Bryant to urodzona w Göteborgu Szwedka, mająca brytyjsko-fińskie pochodzenie. Artystka niedawno namieszała na szwedzkim rynku wydając singiel "Rocket", który został odtworzony ponad 200 mln razy.

POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

"Black Car" to kolejny singiel w karierze utalentowanej popowo-soulowej wokalistki. Wyjątkowa, niska barwa głosu oraz budujący napięcie refren sprawiają, że utwór już po pierwszym przesłuchaniu zostaje w pamięci. "Black Car" to historia silnej i niezależnej kobiety, która opowiada o nadchodzącym rozpadzie związku. "Ta piosenka uświadamia, że nic nie trwa wiecznie" – mówi wprost Miriam. Z pozoru nostalgiczna kompozycja o miłości okazuje się enigmatycznym i energetycznym utworem.

Teledysk do piosenki wyreżyserował Oscar Sansom (m.in. Biffy Clyro). W klipie nie brakuje surrealistycznych elementów, sensualnych ujęć oraz filmowych kadrów. 

ZOBACZ TELEDYSK DO "BLACK CAR"

Miriam Bryant - 'Black Car'

Miriam Bryant - 'Black Car'

"Black Car" to dobrze znany utwór w Skandynawii, szczególnie w ojczyźnie Miriam. W Szwecji kompozycja aż pięciokrotnie pokryła się platyną, dodatkowo została uznana za szwedzką piosenkę roku podczas gali P3 Guld, (nagrody przyznawane przez szwedzkie radio P3).

POZNAJCIE MIRIAM BRYANT

Dodajmy, że zanim została piosenkarką, Miriam słuchała między innymi emo i szwedzkiego punka. Gust ma bardzo eklektyczny, obejmujący także między innymi Eminema, Franka Sinatrę, Pink Floyd, Boba Dylana, Neila Younga. Pierwszym hitem Bryant w Skandynawii była piosenka "Finders Keepers". Znana stała się dzięki współpracy z producentem Zeddem w utworze "Find You". Później dużą popularnością w Szwecji cieszyły się dwie EP-ki Miriam, "Hisingen och Hem Igen" oraz "Bye Bye Blue".

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

mb-black_car-ukrev.jpg

grafika | 1,5 MB

Pobierz

RUBIK - Pół na pół

"Pół na pół" to pierwszy singiel zespołu RUBIK, założonego - jak sama nazwa wskazuje - przez samego Piotra Rubika.