Nowa płyta w Polish Jazz!

Nowa płyta w Polish Jazz!

Opublikowany

„Human Things” - charyzmatyczny duet Agi Zaryan z Grzegorzem Dowiałło zapowiada nową płytę Piotra Wyleżoła w serii Polish Jazz

ZAMÓW ALBUM

ZAMÓW ALBUM

Singiel „Human Things” jest zapowiedzią najnowszego albumu Piotra Wyleżoła, który ukaże się 9 marca w znakomitej serii Polish Jazz (vol.79). „Human Things”, który otwiera płytę, to swoisty hymn i jedyny utwór wokalno-instrumentalny na albumie. Partie wokalne wykonuje charyzmatyczny duet: ikona polskiej wokalistyki jazzowej Aga Zaryan oraz młody, utalentowany Grzegorz Dowgiałło.

„Tekst utworu mówi o tym, że pędząc przez życie zapatrzeni w jakieś „świecidełka” tracimy to, co naprawdę istotne. Chciałem krzyknąć do ludzi: „Zatrzymajmy się, rozejrzyjmy wokół, doceńmy to, co mamy, wszystko jest w naszych rękach!” Partie wokalne w tym utworze wykonują Aga Zaryan i Grzegorz Dowgiałło. Wokal jego i Agi fantastycznie się uzupełniają… Dlaczego w ogóle głos? Otóż jest to najbardziej ludzki z instrumentów – „Human Things”, ludzkie sprawy. To miał być album człowieka, nie muzyka. Głos nadaje muzyce ludzki charakter, „uczłowiecza” ją.”

– PIOTR WYLEŻOŁ –

Do realizacji swojego projektu Piotr Wyleżoł zaprosił znakomitych muzyków – trębacza Roberta Majewskiego, puzonistę Grzegorza Nagórskiego, kontrabasistę Michała Barańskiego i perkusistę Michała Miśkiewicza - to artyści o ogromnym dorobku i niekwestionowanej pozycji. I wreszcie gość specjalny – amerykański saksofonista Dayna Stephens, artysta wyjątkowy, współpracujący z najlepszymi.
Płyta „Human Things” to z jednej strony wielowątkowy muzyczny esej, z drugiej – przekonująca próba określenia postawy twórczej lidera, który dystansując się od chwilowych trendów podąża konsekwentnie własną drogą. Tytuł albumu akcentuje humanistyczny aspekt muzyki Piotra Wyleżoła, jej intymny, emocjonalny charakter.
Płyta ukaże się w wersji CD i LP.
ZAMÓW ALBUM

ZAMÓW ALBUM

Human Things - Polish Jazz. Volume 79 - Wyleżoł Piotr | Muzyka Sklep EMPIK.COM

Human Things - Polish Jazz. Volume 79 - Wyleżoł Piotr, Zaryan Aga, Stephens Dayna , tylko w empik.com: 37,49 zł. Przeczytaj recenzję Human Things - Polish Jazz. Volume 79. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wyleżoł Wizual.jpg

grafika | 630 KB

Pobierz
Piotr Wyleżoł - Human Things_0190295700362_m.jpg

grafika | 221 KB

Pobierz

Światowa premiera singla "Black Car"! Posłuchaj zjawiskowej Miriam Bryant!

Miriam Bryant to urodzona w Göteborgu Szwedka, mająca brytyjsko-fińskie pochodzenie. Artystka niedawno namieszała na szwedzkim rynku wydając singiel "Rocket", który został odtworzony ponad 200 mln razy.