POLSKI TELEDYSK OLY. „GROWING YOUNG” STARTUJE NA FESTIWALU SXSW!

POLSKI TELEDYSK OLY. „GROWING YOUNG” STARTUJE NA FESTIWALU SXSW!

Opublikowany

Teledysk wyreżyserowała Katarzyna Sawicka, która już po raz drugi otrzymała nominację do nagrody South by Southwest Film Festival w Austin, w Teksasie.

Film opowiada historię dwóch kuzynek wkraczających w okres dojrzewania. Małe, szczęśliwe i pełne życia dziewczynki stają się młodymi kobietami, a tajemniczy świat ich dzieciństwa stopniowo rozpada się, zmieniając dynamikę ich relacji.

Inspiracją do stworzenia teledysku była seria zdjęć argentyńskiej artystki Alessandry Sanguinetti „The Adventures of Guille and Belinda and the Enigmatic Meaning of their Dreams”, oraz piosenka młodej, polskiej artystki, Oly., pt. "Growing Young". Teledysk "Growing Young" był nominowany na wielu festiwalach w 2017 roku, m. in.: LA Music Video Festival (USA), New Orleans Film Festival (USA), Leeds International Film Festival (UK).
Oly. - Growing Young

Oly. - Growing Young

Katarzyna Sawicka to młoda reżyserka i montażystka, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej. W swoim dorobku ma teledyski m.in. Thundercat i Sykoya. Podczas realizacji teledysku Sawicka współpracowała z Adamem Romanowskim – autorem zdjęć. Rok temu nominację na SXSW otrzymał inny teledysk Katarzyny Sawickiej - do piosenki "Answer Me", zespołu BOKKA. Była to pierwsza nominacja dla przedstawicieli Polski w historii festiwalu. Autorem zdjęć w "Answer Me" był również Adam Romanowski. Zarówno utwór "Answer Me", jak i "Growing Young" zostały wydane pod szyldem warszawskiej wytwórni NEXTPOP Songwriters‘ Label. (Zobacz teledysk BOKKA - "Answer Me": https://youtu.be/6_eZiqeLFY8 ).
Piosenka "Growing Young" pochodzi z debiutanckiej płyty Oly. "Home". Utwór porusza temat dorastania, a także towarzyszącej mu wewnętrznej przemianie. Jest o strachu przed zatraceniem dziecięcego spojrzenia na otaczający świat.
Oly. to pochodząca z Nałęczowa młoda piosenkarka i autorka tekstów. Obdarzona nieprzeciętną wrażliwością i talentem kompozytorskim. Na swoim koncie ma debiutancki album "Home" (2015, Nextpop), a także piosenki do filmu "Tarapaty". Obecnie artystka pracuje nad swoim drugim albumem, który ukaże się wiosną tego roku.
Festiwal filmu, muzyki i technologii SXSW w Austin, to największe tego typu wydarzenie na świecie. Co roku gromadzi ogromną publiczność. Nominacja w konkursie teledysków, odbywającym się tam od 1994 roku, jest jednym z największych wyróżnień dla tego typu formy filmowej nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale przede wszystkim na arenie międzynarodowej. Festiwal SXSW 2018 potrwa od 9 do 18 marca (więcej: www.sxsw.com ).
Oly.

Spreadin' the message! Dzieło Kasi Sawickiej (reż.) i Adama Romanowskiego (zdj.) z nominacją w kategorii "Najlepszy teledysk" w konkursie w ramach festiwalu South by Southwest (SXSW)! Inspiracją dla obrazu był cykl fotografi Alessandry Sanguinetti "The Adventures of Guille and Belinda and the Enigmatic Meaning of their Dreams". Ogromnie dziękujemy Wam za wszystkie ciepłe słowa i gratulacje! Za całe wsparcie, które dostajemy od kiedy pojawiła się informacja o nominacji!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Growing Young_05_small.jpg

grafika | 107 KB

Pobierz
GrowingYoung_Oly_SXSW_press info_09_02_p.pdf

pdf | 765 KB

Pobierz

BARANOVSKI z pierwszym oficjalnym singlem, posłuchajcie ‘Dymu’

Niektórzy pamiętają go z udziału w jednym z wokalnych talent show. Inni kojarzą z koncertów grupy XXANAXX, z którą od dwóch lat występuje jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu.