Trzy legendarne albumy Ramones ponownie na winylu!

Trzy legendarne albumy Ramones ponownie na winylu!

Opublikowany

RAMONES – "Ramones"

POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

Ramones (Remastered) - The Ramones | Muzyka Sklep EMPIK.COM

Ramones (Remastered) - The Ramones , tylko w empik.com: 76,99 zł. Przeczytaj recenzję Ramones (Remastered). Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Absolutny klasyk muzyki punkrockowej na czarnym krążku! Debiut Ramones z 1976 roku nagrany został w kilku nowojorskich studiach, a za produkcję odpowiadali Craig Leon i perkusista formacji Tommy Ramone, który niebawem miał poświęcić się całkowicie karierze producenckiej. Kultowe zdjęcie oryginalnego składu Ramones na okładkę wykonała Roberta Bayley. Ostatecznie debiutancki materiał kapeli pokrył się po latach złotem w USA. Z albumu pochodzą evergreeny muzyki rockowej i punkowej jak "Blitzkrieg Bop", "Beat On The Brat", "I Wanna Be Your Boyfriend". W zestawie jest też porywający cover "Let's Dance" z repertuaru Chrisa Monteza. W powstaniu aż ośmiu piosenek z płyty brał udział Dee Dee Ramone.

RAMONES – "Leave Home"

POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

Leave Home (Remastered) - The Ramones | Muzyka Sklep EMPIK.COM

Leave Home (Remastered) - The Ramones , tylko w empik.com: 76,99 zł. Przeczytaj recenzję Leave Home (Remastered). Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Niespełna rok po fenomenalnej, debiutanckiej płycie nowojorczycy z grupy Ramones zaprezentowali drugie studyjne dzieło, "Leave Home", ponownie dostępne w wersji analogowej. Płyta miała premierę w styczniu 1978 roku. Za produkcję odpowiadali perkusista Tommy Ramone i Tony Bongiovi, wujek Jona Bon Joviego. Album jest dowodem na progres Ramonesów zarówno jako kompozytorów, jak i w kontekście brzmienia. Na "Leave Home" nie było aż tak wielkich kompozycji, jak "Blitzkrieg Bop", ale kilka z nich stało się klasykami, chociażby "Commando", "Swallow My Pride", "Gimme, Gimme Shock Treatment", "Carbona Not Glue". Ramones po raz kolejny udowodnili też, że świetnie interpretują cudzą twórczość. Na płycie znalazła się porywająca wersja "California Sun".

RAMONES – "Rocket To Russia"

POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

Rocket To Russia - The Ramones | Muzyka Sklep EMPIK.COM

Rocket To Russia - The Ramones , tylko w empik.com: 76,99 zł. Przeczytaj recenzję Rocket To Russia. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Rok 1978 przyniósł dwa studyjne albumy wielkiej legendy muzyki punkowej i rockowej, Ramones. Pierwszym był "Leave Home" ze stycznia, drugim "Rocket To Russia" z listopada, teraz ponownie dostępny w formacie winylowym. Za produkcję, podobnie jak w przypadku drugiej płyty, odpowiadali perkusista Tommy Ramone i Tony Bongiovi, wujek Jona Bon Joviego. Sesja nagraniowa odbyła się w Media Sound Studios na nowojorskim Manhattanie. "Rocket To Russia" był pierwszym wydawnictwem Ramonesów, które przebiło się do pierwszej 50. listy "Billboardu". Także na tej płycie kapela zamieściła kilka niezapomnianych utworów, chociażby "Cretin Hop", "Rockaway Beach", "Sheena Is A Punk Rocker", "Teenage Lobotomy". Wśród utworów znalazły się dwa kapitalne covery – "Do You Wanna Dance?" oraz "Surfin' Bird". "Rocket To Russia" to ostatnia płyta Ramones nagrana w klasycznym składzie. Po sesji Tommy Ramone odszedł z kapeli i poświęcił się produkcji albumów (jako Tommy Erderlyi). 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

081227940256.jpg

grafika | 5,82 MB

Pobierz
081227932701.jpg

grafika | 3,97 MB

Pobierz
081227932756.jpg

grafika | 3,58 MB

Pobierz
ramones_3_11x17_v1.pdf

pdf | 2,49 MB

Pobierz

Pola Rise i Konoba akustycznie

Pola Rise prezentuje wyjątkową odsłonę pierwszego singla z płyty ‘Anywhere But Here’, utworu ‘Hear You’. Do udziału w tym niecodziennym przedsięwzięciu artystka zaprosiła znakomitych gości:- KONOBA to gwiazda europejskiej sceny elektronicznej, ma na swoim koncie hit ‘On