Przypominamy Przeboje - Polskie Nagrania

Przypominamy Przeboje - Polskie Nagrania

Opublikowany

Te piosenki nuciła cała Polska!

ZAMÓW ALBUM

ZAMÓW ALBUM

Mija 50 lat od chwili, kiedy wykonane zostały podczas Festiwalu w Opolu. Kompilację największych przebojów lat 1968 i 1969 wydano na tym pięknym winylu, którego reedycję prezentujemy. Przypomina przeboje takie jak: Młodym byćJerzego Połomskiego, Ej sobótka, sobótka – Trubadurów, Za trzydzieści parę, lat – Jana Pietrzaka, Takie ładne oczy – Czerwonych Gitar, Zapomniałam – Urszuli Sipińskiej,  Requiem dla Janicków – Kazimierza Grześkowiaka, Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał – Skaldów, Zapamiętaj, że to ja – Ireny Santor, Statek do Młocin – Jaremy Stępowskiego, Czy to walc – Steni Kozłowskiej, Nie ma jak u Mamy – Wojciecha Młynarskiego oraz Tango Anawa – Marka Grechuty. Ten i inne winyle w super cenach do 31 stycznia kupicie w empik!

Przypominamy przeboje - Various Artists | Muzyka Sklep EMPIK.COM

Przypominamy przeboje - Various Artists , tylko w empik.com: 49,99 zł. Przeczytaj recenzję Przypominamy przeboje. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Andrzej Dąbrowski – Do zakochania jeden krok

ZAMÓW ALBUM

ZAMÓW ALBUM

Płyta „Do zakochania jeden krok”, to pierwszy piosenkarski longplay nagrany przez Andrzeja Dąbrowskiego, który swoją karierę muzyczną rozpoczął jako perkusista jazzowy. Album miał premierę w 1972 roku, po olbrzymim sukcesie piosenki tytułowej, która w roku 1971 była piosenką roku na antenie Polskiego Radia. Autorem wszystkich aranżacji jest Jan Ptaszyn Wróblewski. Zapewne dzięki temu te lekkie piosenki mają sporo swingowej i jazzowej elegancji. Wśród autorów tekstów znajdziemy m.in. Agnieszkę Osiecką, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Koftę. Piękna i niezwykła płyta. Kto wie, czy to nie jest najlepszy album Andrzeja Dąbrowskiego – piosenkarza. Premiera reedycji winyla już 9 lutego 2018

Do zakochania jeden krok - Dąbrowski Andrzej | Muzyka Sklep EMPIK.COM

Do zakochania jeden krok - Dąbrowski Andrzej , tylko w empik.com: 86,99 zł. Przeczytaj recenzję Do zakochania jeden krok. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Patrycja Markowska – Czy przyjdzie wiosna

Premiera klipu promującego album  „Krótka płyta o miłości”