Świat w 30-tą rocznicę Wielkiego Muru…

Świat w 30-tą rocznicę Wielkiego Muru…

Opublikowany

neena prowokuje do refleksji swoim nowym klipem

neena - The Game

neena - The Game

n e e n a to młoda, obecnie osiemnastoletnia wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która proponuje świeżą estetykę dźwięku, łączącego pop z muzyką alternatywną i elektroniczną. Poprzednie produkcje artystki, „Roses” oraz „Run” zostały docenione przez słuchaczy, znalazły się m.in. na Liście Osobistej Piotra Metza w radiowej Trójce oraz spotkały się z szeregiem pozytywnych recenzji w mediach. W ciągu ostatnich dwóch lat neena intensywnie pracowała nad nowym albumem, odkrywała nowe brzmienia i pisała utwory, które są jej podróżą w nowy wymiar, w nieznany jeszcze świat. Artystka przyznaje, że przywiązuje taką samą wagę do kompozycji, jak i tekstów, w których opisuje swój bardzo subiektywny obraz współczesnego świata. W swojej twórczości odważa się stawiać pytania, z którymi, jak twierdzi, konfrontuje się młode pokolenie, wchodzące obecnie w dorosłość, próbujące odnaleźć się w zastanej hiperkonsumpcjonistycznej i skonfliktowanej rzeczywistości.

THE GAME

POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

THE GAME jest singlem zapowiadającym debiutancki album neena, „Flipside”. Łączy w sobie surowy, post-industrialny klimat z mocnym, ciekawym głosem artystki i chwytliwą melodią refrenu. Dynamika utworu wprowadza nas w nastrój pełen niepokoju. Fabularny teledysk, będący jego ilustracją, zgodnie z intencją artystki, stawia prowokacyjne pytania dotyczące współczesnych i jakże aktualnych wyborów, z którymi codziennie się zmagamy. Mieszkańcy pewnego, nieokreślonego w przestrzeni i czasie miasteczka świętują 30-lecie budowy Wielkiego Muru, który powstał aby chronić ich przed niebezpieczeństwem z zewnątrz. Przedstawiony w klipie postindustrialny świat i jego bohaterowie są być może zwierciadłem, w którym każdy z nas może się przejrzeć, biorąc udział w tytułowej GRZE.
P1080518.jpgP1080524.jpg_M1A0225.jpg
Utwory do zbliżającego się wielkimi krokami debiutanckiego albumu „Flipside” powstały we współpracy z cenionym producentem muzycznym Bartoszem Dziedzicem. neena, po świetnie przyjętym materiale sprzed dwóch lat wraca w nowej, zaskakującej odsłonie muzycznej i z pewnością nie pozwoli żadnemu słuchaczowi pozostać obojętnym.
Neena

...żyły sobie cztery osobliwe postaci... ...there lived four peculiar people...

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

neena_thegame.jpg

grafika | 8,49 MB

Pobierz
neena1.jpg

grafika | 6,67 MB

Pobierz
neena2.jpg

grafika | 3,43 MB

Pobierz
neena _thegame_cover.jpg

grafika | 1,94 MB

Pobierz
neena3.jpg

grafika | 1,84 MB

Pobierz

Dziś premiera albumu! Anita Lipnicka & The Hats – Miód i dym

"Miód i Dym" to szósta płyta w solowym dorobku fonograficznym Anity Lipnickiej.