PREMIERA NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

PREMIERA NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Opublikowany

BRILLANTE | JANUSZ WAWROWSKI & STUTTGARTER PHILHARMONIKER

BRILLANTEcoverRGB.jpg

Posłuchaj Albumu

…performances at the edge of possibility!

(Erica Jeal, „The Guardian”)

Pierwszy album – „Aurora” z udziałem pianisty José Gallardo odniósł sukces komercyjny, zaś drugi – „Sequenza” uzyskał wiele pozytywnych recenzji na całym świecie (m.in. w „The Guardian”) oraz nagrodę Fryderyk. Janusz Wawrowski koncertuje w Polsce i za granicą, 2 i 3 marca wykonał dwa koncerty ze Stuttgarter Philharmoniker pod dyrekcją Maestro Daniela Raiskina, co zaowocowało propozycją nagrań dla Warner Classics.
BRILLANTEdigipack2RGB.jpgBRILLANTEdigipack1RGB.jpg

Myślę, że Wieniawski poprzez dodanie motywów polskich, momentami nawiązujących wręcz do Chopina, chciał podkreślić w swoim Koncercie dziedzictwo kulturowe i tradycje muzyczne kraju, który wówczas nie istniał na mapach Europy. Bruch natomiast poszukiwał charakterystycznych motywów, jakich niewątpliwie dostarczyć mu mogła muzyka ludowa Szkocji.

-(Janusz Wawrowski)

Album zawiera zarówno muzykę polską, jak i niemiecką –– II Koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego oraz Fantazję Szkocką Maxa Brucha, co stanowi szczególny dialog pomiędzy narodem polskim i niemieckim, które dzielą wspólną, nieraz trudną historię.  

„Tytuł płyty Janusza Wawrowskiego & Stuttgarter Philharmoniker, Brillante, zgodnie z dosłownym i przenośnym znaczeniem tego słowa w niejednym języku europejskim (lśniący i świetlisty, ale też wspaniały i błyskotliwy), prowokuje jawne skojarzenia z wykonawczą wirtuozerią” – pisze o albumie dr hab. Iwona Lindstedt – „Absolutnie słuszne, gdyż płyta zawiera dwa reprezentatywne, XIX-wieczne jej przykłady w dziełach na skrzypce z orkiestrą. Wirtuozeria będąca jednym ze znaków rozpoznawczych epoki romantycznej, związana z rozmaitymi kontekstami ówczesnego życia społecznego, wywarła silny wpływ na niemal wszystkie formy i gatunki uprawianej wówczas muzyki. A na jej firmamencie rozbłysły prawdziwe gwiazdy”.
Wydawnictwo powstało we współpracy z Instytutem Polskim w Düsseldorfie z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, przy wsparciu Polpharmy Sp. z o.o.
Janusz Wawrowski

Płyta Brillante jest już dostępna! Brillante album is already available! więcej: www.warnermusic.pl/album/brillante //// kup: www.bit.ly/Brillante_Empik buy: www.bit.ly/Brillante_Warner_eng Fot. Michał Mutor

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

JANUSZ_WAWROWSKI_BRILLANTE_-_press.final.PDF

pdf | 788 KB

Pobierz

Doskonały teledysk Eda Sheerana „Perfect”

Ed Sheeran opublikował kolejny teledysk do piosenki z multiplatynowej płyty "÷ (Divide)". Wzruszający klip powstał do singla "Perfect" i od razu wprowadza widzów w świąteczny nastrój.