Bomsori Kim numerem jeden w Korei!!!

Fot. z archiwum Pungwoldang

Bomsori Kim numerem jeden w Korei!!!

Opublikowany

W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta premiera albumu „Bomsori Kim & Warsaw Philharmonic” w Korei Południowej. Artystka osobiście podpisywała swój debiutancki krążek. Album znajduje się na szczycie list sprzedaży w Korei.

POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

Muzyka to dla mnie język uniwersalny. Używam go, aby komunikować się z publicznością na całym świecie. Dlatego do programu mojego debiutanckiego albumu wybrałam dwa koncerty, które są bardzo od siebie różne, ale jednocześnie niezwykle istotne dla mnie.

- (Bomsori Kim)

Skrzypaczce towarzyszy na płycie Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Maestro Jacka Kaspszyka. W albumie znalazły się dwa koncerty – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego i I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza - prezentowane przez artystkę podczas pamiętnego XV Międzynarodowego Konkursu im. Henryka Wieniawskiego, gdy to publiczność na jej punkcie niemal oszalała. Melomanów urzekły wówczas precyzja i finezja brzmienia oraz wielka elegancja i wdzięk, które wyróżniały na tle wielu innych uczestników Koreankę.

Jeszcze w tym roku Bomsori Kim zagra koncerty m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz w Gdańsku i w Korei.
unnamed-10.jpgunnamed-5.jpgunnamed-4.jpgunnamed-8.jpgunnamed-7.jpgunnamed-6.jpgunnamed-9.jpg
Fot. z archiwum Pungwoldang

Mój dziadek to dzielny człowiek, walczył podczas wojny koreańskiej. Imię „Bomsori” jest w Korei bardzo rzadkie i oznacza „dźwięk wiosny” (bom – wiosna, sori – dźwięk). To imię nadał mi właśnie mój dziadek, który wierzył, że mogę kiedyś przynieść światu ciepło i nadzieję.

- (Bomsori Kim)

Zobacz jak powstawał album!

Bomsori Kim 김봄소리

Another interview for my polish friends: http://artpapier.com/index.php?page=artykul&wydanie=335&artykul=6472

Kopiuj tekst

Udostępnij

Dziś premiera nowego albumu The Corrs "Jupiter Calling"!

Utalentowane irlandzkie rodzeństwo, tworzące zespół The Corrs, powraca z nowym materiałem muzycznym!