Muzyczne sekrety Marianne Crebassy i Fazila Saya!

Photo credit: Simon Fowler

Muzyczne sekrety Marianne Crebassy i Fazila Saya!

Opublikowany

Zjawiskowa mezzosopranistka Marianne Crebassa i popularny pianista Fazil Say łączą siły w wyjątkowym projekcie inspirowanym francuską piosenką. 

POSŁUCHAJ

POSŁUCHAJ

Album Secrets zawiera m.in. dyskretnie erotyczne Trois Chansons de Bilitis Debussy'ego… teksty pieśni opracował Pierre Louÿs, inspirując się starożytną literaturą grecką. Znajdziemy tu również wspaniałą Szeherezadę Ravela - trzy kontrastujące ze sobą utwory, które oczarują nas egzotycznym nastrojem. Swoistym łącznikiem pomiędzy tymi dziełami jest kompozycja Fazıla Say’a inspirowany z kolei jego rodzinną Turcją - Gezi Park 3, który należy do serii utworów, które muzyk skomponował w odpowiedzi na głośne protesty obywatelskie, które miały miejsce w Stambule w czerwcu 2013 roku. Fazil Say i Marianne Crebassa zadebiutowali razem w Bremie we wrześniu 2014 roku koncertem Ballad na mezzosopran, fortepian i orkiestrę.

„Czasami pracowaliśmy jak w jakimś transie, były chwile, kiedy wydawało nam się, że nic innego wokół nas nie istnieje.”

- Marianne Crebassa

O ile Marianne Crebassa jest dość nową postacią na międzynarodowej scenie muzycznej, o tyle Fazıl Say realizuje swoją karierę na światowych scenach już od 20 lat. Jego ostatnia współpraca z wytwórnią Warner Classics i z wiolonczelistą Nicolasem Altstaedtem zaowocowała albumem 4 Cities, który spotkał się z ciepłym przyjęciem tak krytyków, jak i melomanów.
Marianne Crebassa

Merci, ECHO KLASSIK!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Bomsori Kim numerem jeden w Korei!!!

W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta premiera albumu „Bomsori Kim & Warsaw Philharmonic” w Korei Południowej. Artystka osobiście podpisywała swój debiutancki krążek. Album znajduje się na szczycie list sprzedaży w Korei.