Kuba Więcek laureatem Mateusza Trójki 2017

Kuba Więcek laureatem Mateusza Trójki 2017

Opublikowany

Wczoraj rozdano MATEUSZE TRÓJKI 2017. Nagrodę w kategorii MUZYKA JAZZOWA – DEBIUT otrzymał KUBA WIĘCEK

IMG_0039_.jpg
W uzasadnieniu członkowie Akademii napisali: za wyjątkowy kunszt kompozytorski i talent wykonawczy, który artysta objawił w pełni na płycie "Another Raindrop".
Bardzo się cieszymy i gratulujemy Kubie!
POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

Kuba Więcek Trio „Another Raindrop” - nadchodzące koncerty:
28.10.2017 / Koszalin / Hanza Jazz Festival / Kuba Więcek Trio
12.11.2017 / Warszawa / Showcase – Co Jest Grane / Kuba Więcek Trio
18.11.2017 / Rybnik-Niedobczyce / Festiwal Jazzowa Zabijaczka / Kuba Więcek Trio
30.11.2017 / Gliwice / Festiwal Jazz i okolice / Kuba Więcek Trio
05.12.2017 / Warszawa / Prom Kultury Saska Kępa / Kuba Więcek vs Jerzy Szczerbakow - spotkanie
09.12.2017 / Katowice / Silesian Jazz Festival / Kuba Więcek Trio
16.12.2017 / Wrocław / Narodowe Forum Muzyki / Kuba Więcek Trio
10.02.2017 / Warszawa / Teatr Roma / Kuba Więcek Trio
Kuba Więcek, 22 letni saksofonista i kompozytor jest bohaterem najgłośniejszego debiutu na polskiej scenie jazzowej tego roku. Jego album "Another Raindrop", nagrany w trio z Michałem Barańskim i Łukaszem Żytą ukazał się w prestiżowej serii "Polish Jazz". Kuba jest pierwszym od 28 lat debiutantem w tej Serii, najmłodszym w całej jej historii! Jego debiut spotkał się z doskonałym odbiorem środowiska jazzowego i nie tylko. Był bohaterem kwietniowego wydania magazynu Jazz Forum.

O debiucie napisano m.in.:

"Więcek wygląda na kogoś z potencjałem do zakopywania podziałów między środowiskiem polskiego jazzowego mainstreamu i offu"

- Bartek Chaciński, Polityka

„(…)Ta płyta zachwyca mnogością kolorów i świeżością, jakiej dawno w naszym, świetnie się przecież mającym, młodym jazzie nie było"

- Piotr Metz

Kuba Więcek przygodę z muzyką jazzową rozpoczął w wieku 17 lat. Po ukończeniu liceum wyjechał na studia do Amsterdamu. Poszukując artystycznej możliwości wyrażania siebie zaczął regularnie jeździć do  Nowego Jorku, aby tam uczyć się jazzu u samego źródła. Obecnie jest absolwentem prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze.

Kuba czerpie doświadczenia z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hiphopie. Wśród jego inspiracji znajdują się Steve Reich, Philip Glass, Brian Eno, Bon Iver.

Jest Laureatem wielu międzynarodowych konkursów oraz nagród m.in. tegorocznej nagrody Grand Prix Melomani za debiut roku. Koncertował w niemalże całej Europie, Ameryce Północnej oraz Azji.

Zespół Kuby ciągle się rozwija, poszerzając swoją formułę i poszukując nowych rozwiązań w zakresie brzmienia, ekspresji i formy. Wykorzystuje instrumenty i efekty akustyczne wybiegające poza ogólnie przyjęte znaczenie tria jazzowego.
Kuba Wiecek

Jestem najszczęśliwszy na świecie, że otrzymałem dzisiaj nagrodę MATEUSZA TRÓJKI za jazzowy debiut roku. Dziękuję wszystkim za wsparcie, szczególne podziękowania należą się Michałowi Barańskiemu i Łukaszowi Życie, z którymi nagrałem moją płytę oraz wytwórni Warner Music Poland, która ją wydała.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Kuba Więcek laureatem Mateusza Trójki 2017.doc

doc | 361 KB

Pobierz

Manifest kobiecości na nowym albumie Kelly Clarkson

Zaskakujący, soulowy „Meaning Of Life” już w sprzedaży