Dziś premiera albumu Roberta Planta "Carry Fire"!

Dziś premiera albumu Roberta Planta "Carry Fire"!

Opublikowany

Legendarny głos rocka powraca w wielkiej formie, a dowodem na to jest jego jedenasta studyjna płyta "Carry Fire", która ukazała się właśnie dziś.

POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

Robert Plant, tym razem pracował nad piosenkami na album ze swoim stałym zespołem The Sensational Space Shifters. W jego składzie znajdują się: John Baggott (klawisze, perkusjonalia, bendir), Justin Adams (gitara, oud, perkusjonalia), Dave Smith (bendir, tamburyn, djembe, perkusja) oraz Liam "Skin" Tyson (dobro, gitara, pedal steel guitar, 12-strunowa gitara).

Do współpracy przy następcy znakomitego dzieła "Lullaby and...The Ceaseless Roar" z 2014 roku Plant, pełniący także obowiązki producenta, zaprosił również kilkoro gości. Tym najbardziej znanym jest oczywiście Chrissie Hynde z Pretenders (w "Bluebirds Over The Mountain" napisanej przez Ersela Hickeya, potem nagrana, chociażby przez Richiego Valensa i The Beach Boys). Oprócz Chrissie słychać na albumie dźwięki wiolonczeli, na której gra Albańczyk Redi Hasa, a także skrzypce i altówkę, których partie zarejestrował Seth Lakeman.

Rejestracja materiału odbyła się w położonym na granicy Anglii i Walii studiu Top Cat. Dodatkowych nagrań dokonano w należących do Petera Gabriela Real World Studios oraz Rockfield Studios.
Przed premierą albumu poznaliśmy z niego trzy utwory. Robert Plant najpierw ujawnił piosenkę "The May Queen"
Zaraz potem pojawił się energiczny i bluesowy singiel "Bones Of Saints".
Niedługo przed trafieniem płyty do sprzedaży można było delektować się duetem Roberta Planta i Chrissie Hynde w przepięknej kompozycji "Bluebirds Over The Mountain".
Robert Plant połączył na płycie tradycję z nowoczesnością.

Zrobiłem to celowo. Szanuję i cenię moje przeszłe dokonania, ale za każdym razem czuję potrzebę, aby pójść w nowym kierunku. Muszę miksować stare z nowym.

– mówił Plant.

Album "Carry Fire" już zbiera znakomite recenzje. "Rolling Stone" zachwycił się cudownymi gitarami, melodiami i rytmami, będącym niczym grom w utworze "Bones Of Saints", w którym istotną rolę odgrywa rustykalna gitara i dudniące tom tomy.  Consequence Of Sound zwraca uwagę na ciepłe, wschodnie rytmy i psychodeliczną gitarę. Na zaraźliwy klimat, zbudowany za pomocą folkowego instrumentarium, na wpływy bluesa i world music, zwraca z kolei uwagę recenzent NPR Music.
Robert Plant

‘Carry Fire’, the new album from Robert Plant is out now - https://lnk.to/RP_CarryFire

Kopiuj tekst

Udostępnij

Sia zapowiada święta 🎅🏻 🎄 🎁

"Everyday is Christmas"- taki tytuł nosić będzie nowy album Sia- ośmiokrotnie nominowanej do nagród Grammy australijskiej wokalistki, kompozytorki i producentki, której piosenek w serwisie Spotify odsłuchano do tej pory blisko 5,5 mld razy