Premiera: Bomsori Kim nagrała swoją debiutancką płytę z Filharmonią Narodową!

Premiera: Bomsori Kim nagrała swoją debiutancką płytę z Filharmonią Narodową!

Opublikowany

Do swojej najnowszej płyty z serii „Warsaw Philharmonic” Maestro Jacek Kaspszyk i orkiestra Filharmonii Narodowej zaprosili wybitną koreańską skrzypaczkę, laureatkę II nagrody w prestiżowym 15. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego – Bomsori Kim (ur. 1989).

To, co zagrała przed chwilą Bomsori Kim, było magnetyzujące i hipnotyzujące…ona po prostu była tą muzyką

- (#geniusz skrzypiec)

Muzyka to dla mnie język uniwersalny. Używam go, aby komunikować się z publicznością na całym świecie. Dlatego do programu mojego debiutanckiego albumu wybrałam dwa koncerty, które są bardzo od siebie różne, ale jednocześnie niezwykle istotne dla mnie.

- Bomsori Kim

POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

Bomsori Kim w przeszłości odnosiła już liczne sukcesy w znaczących konkursach międzynarodowych, m.in. w 15. Międzynarodowym Konkursie im. P. Czajkowskiego (V nagroda), Konkursie im. Królowej Elżbiety (laureatka), w 2013 r. wygrała 62. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny ARD w Monachium, a w 2012 r. została laureatką hanowerskiego Konkursu Skrzypcowego im. J. Joachima.

…wykonanie (…) utworu, dane przez Koreankę Bomsori Kim, zatopiło się w ślicznej krainie skrzypcowej wirtuozerii

- Jakub Puchalski

W albumie znalazły się dwa koncerty – II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22 Henryka Wieniawskiego i I Koncert skrzypcowy a-moll op. 77 Dymitra Szostakowicza - prezentowane przez artystkę podczas pamiętnego konkursu, gdy to publiczność na jej punkcie niemal oszalała. Grę Bomsori cechuje precyzja i finezja brzmienia połączona z wielką charyzmą, zupełnie jakby jej przeznaczenie wiązało się już z jej – nader rzadkim w Azji - imieniem, oznaczającym po koreańsku „dźwięk wiosny”. Do końca toczyły się spory o to, czy Bomsori nie powinna była zostać zwyciężczynią całego konkursu…  
fot.  DG Art. Projects

fot.  DG Art. Projects

fot. Kyutai Shim

fot. Kyutai Shim

Bomsori Kim 김봄소리

오늘 저녁 8시 김정원의 V살롱콘서트에 초대합니다💚 네이버 V-Live앱 👉 V Classic채널에서 보시거나 링크: http://vlive.tv/video/44540 으로 가세요! 많이 틀어주세요😻 You can hear and see Bomsori live today at 8pm (EST 7am, October 27) on NAVER's V Live💚 Link: http://vlive.tv/video/44540

bomsori_stopka_bis.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BOMSORIKIMcoverRGB.jpg

grafika | 2,04 MB

Pobierz
PR_WARSAW PHILHARMONIC_BOMSORI KIM- press.docx

docx | 2,7 MB

Pobierz
WARSAW_PHILHARMONIC_BOMSORI_KIM-_press.PDF

pdf | 1,27 MB

Pobierz

Francuska piosenkarka ALMA już w ten weekend odwiedzi Polskę!

ALMA, ma zaledwie 27 lat, komponuje swoje piosenki oraz potrafi dobrze grać na fortepianie. Swoje umiejętności sprawdza, nie tylko występując przed publicznością, lecz również w domu, kiedy występuje ze swoimi dwoma młodszymi siostrami.