Anita Lipnicka & The Hats – Miód i dym. Ruszyła przedsprzedaż albumu!

Anita Lipnicka & The Hats – Miód i dym. Ruszyła przedsprzedaż albumu!

Opublikowany

"Miód i Dym" to szósta płyta w solowym dorobku fonograficznym Anity Lipnickiej.

Tym razem album w całości został nagrany w Polsce, z udziałem zespołu The Hats, który tworzy czterech muzyków towarzyszących artystce od kilku lat na scenie: Bartek Miarka - gitary, Piotrek Świętoniowski - instrumenty klawiszowe, Kamil Pełka - bas, Bartek Niebielecki- perkusja.
ZAMÓW ALBUM

ZAMÓW ALBUM

Wynikiem tej współpracy jest materiał będący echem ich wspólnych fascynacji muzycznych, oscylujących na pograniczu amerykańskiego folku, alt country i bluesa, z wyraźnymi wpływami post-hipisowskiego ducha i uwielbieniem do vintage'owych brzmień instrumentów. Materiał powstał podczas spontanicznych pobytów grupy nad jeziorem w Górach Sowich, gdzie w otoczeniu przyrody rodziły się teksty i aranżacje do poszczególnych utworów.

Album zawiera 14 piosenek (w tym "Ptasiek" i "Z miasta"), do większości których teksty i muzykę napisała Anita Lipnicka; znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera. "Jeszcze nigdy tworzenie nie sprawiało mi tyle przyjemności" - przyznaje artystka. "Energia, jaką udało nam się uchwycić na tym krążku, jest odzwierciedleniem różnorodnych stanów ducha i przepływu emocji między nami. Jest tu do czego się pośmiać, i do czego popłakać. Dawno nie nagrałam płyty tak zróżnicowanej dynamicznie, gdzie poczucie humoru i dystans przeplata się z pejzażami pełnymi wewnętrznej zadumy czy uniesienia." Tytuł wydawnictwa jest więc adekwatny do zawartości - będzie można na nim usłyszeć sporo lejących się, słodkich jak miód dźwięków, ale i też zadziornych, rasowych tematów i gitarowych riffów, które pewnie wzniosą dużo dymu na niejednej scenie podczas występów zespołu na żywo (trasa rusza z dniem premiery płyty 17. listopada). Wszystkiemu smaku dodaje udział znakomitych gości. Za produkcję albumu odpowiedzialna jest sama artystka, wspomagana przez Łukasza Olejarczyka, realizującego dźwięk i miksy nagrań.
Anita Lipnicka

Drodzy, Z ogromną przyjemnością donoszę, że moja nowa płyta, nagrana z udziałem zespołu The Hats, zatytułowana "Miód i dym" będzie mieć swoją premierę 17ego listopada. Już teraz można ją zamówić, klikając na link http://wmg.lnk.to/AnitaLipnickaPreOrder Z dniem premiery rozpoczynamy trasę koncertem w Warszawskim klubie Stodoła. Wszystkie informacje o kolejnych datach i miejscach występów na żywo będą ogłoszone niebawem. Dla tych, którym nie uda się spotkać z nami na koncertach, szykujemy spacjalną edycję płyty z odręcznym autografem. Do kupienia jedynie poprzez pre order - szczegóły wkrótce.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Anita Lipnicka & The Hats - Miód i dym - ruszyła przedsprzedaż albumu.doc

doc | 1,62 MB

Pobierz
Anita Lipnicka & The Hats - Mód i dym - cover albumu.jpg

grafika | 1,37 MB

Pobierz

Nagranie od fanów Linkin Park do piosenki "One More Light" stało się oficjalnym lyric video!

Fani Linkin Park z całego świata stworzyli własną wersję do tytułowej piosenki "One More Light" z ostatniego albumu zespołu. Mike Shinoda docenił zaangażowanie fanów i ich nagranie stało się oficjalnym lyric video, które zespół umieścił na swoim kanale YouTube.