Po Grammy czas na Koryfeusze!

Po Grammy czas na Koryfeusze!

Opublikowany

Znamy już laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017 – wyróżnień przyznawanych przez polskie środowisko muzyczne.

Uroczysta Gala odbyła się 1 października 2017 roku w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

jlnk4y78im0w.jpg
Co nas niezmiernie cieszy, aż dwa Koryfeusze powędrowały do artystów współpracujących z Warner Classics. Pierwszy, w kategorii Wydarzenie Roku, za przyznanie Grammy albumowi „Penderecki conducts Penderecki 1/Warsaw Philharmonic”, a drugi – Honorowy –  dla Maestro Jerzego Maksymiuka, który w ubiegłym roku obchodził swoje 80. urodziny.
POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

W tym albumie wiele spraw zadziało się po raz pierwszy. Pierwszy raz w historii Krzysztof Penderecki zadyrygował podczas nagrań Orkiestrą i Chórem Filharmonii Narodowej, a jedno z prezentowanych dzieł, Dies Illa, miało na tej płycie swoją światową premierą fonograficzną.”

Warto też przypomnieć, że w 2017 roku ukazał się drugi album z serii „Penderecki conducts Penderecki”, który stanowi niezwykłe podsumowanie muzyki chóralnej tego kompozytora. Podobnie jak przy części pierwszej, Chór Filharmonii Narodowej przygotował prof. Henryk Wojnarowski.
POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

Wśród nominowanych w kategorii Debiut Roku znalazł się z kolei Kuba Więcek, który w marcu 2017 roku wydał swoją debiutancką płytę w serii Polish Jazz (Polskie Nagrania).
POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

Koryfeusz Muzyki Polskiej - transmisja gali

Kopiuj tekst

Udostępnij

Antologia Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza 7CD

Ten 7-płytowy album nie ma precedensu w polskiej fonografii! Antologia Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza dokumentuje twórczość rozpoznawalną niemal przez każdego mieszkańca Polski, w przekroju kilku generacji, o rozmaitych doświadczeniach i zainteresowaniach.