KARI powraca z nowym singlem i koncertami

KARI powraca z nowym singlem i koncertami

Opublikowany

Nextpop prezentuje drugi singiel Kari pt. „Runaway”, promujący album „I Am Fine”. Kari zapowiada październikową trasę koncertową w Polsce.

„Runaway” to po „Talk To Me”, drugi singiel promujący płytę Kari „I Am Fine”, która ukazała się w czerwcu pod szyldem wytwórni NEXTPOP. Do współpracy przy „Runaway” Kari zaprosiła muzyka Ryana Carinsa, a także Mountain Range - producenta muzyki elektronicznej. Ryan jest współautorem tekstu do tego utworu.
Pomysł na ‚Runaway' powstał w sklepie. W sklepie z fortepianami w Londynie. Spędziłam tam długie godziny! Motyw, na którym improwizowałam był tym zapalnym impulsem. Później Josh Macintyre (bębniarz brytyjskiego zespołu Marmozets) dodał partie bębnów na jednej z naszych sesji, dopisaliśmy z Mountain Range linię basu i to było to”- opowiada Kari.
Premiera singla poprzedza trasę koncertową „I Am Fine Tour”, która rozpocznie się już 12 października w Gdańsku. Podczas trasy Kari z zespołem odwiedzi 6 polskich miast.
Zespół wystąpi w składzie: Kari - wokal, Ryan Carins - gitara, Jon Headley - syntezatory, Huw Edwards - bas, Tom Bradshaw - perkusja. Udział w trasie wezmą także specjalni goście: elektroniczno - popowe trio Laminate Pet Animal z Wielkiej Brytanii oraz Linia Nocna - duet, który zadebiutował w czerwcu singlem „Znikam na chwilę”.

I   A M   F I N E   T O U R


12.10 Gdańsk, Stary Maneż
14.10 Łódź, Wytwórnia
17.10 Warszawa, Stodoła
18.10 Kraków, Małopolski Ogród Sztuki
19.10 Wrocław, Stara Piwnica
21.10 Toruń,

Od Nowa Informacje na temat trasy i biletów można znaleźć na stronie internetowej www.formusic.pl

KARI (Karolina Bis) - to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej. W swoim dorobku ma trzy autorskie płyty, które ukazały się w wytwórni Nextpop: „Daddy Says I’m Special” (2011), „Wounds And Bruises” (2013) i „I Am Fine” (2017). Artystka była m.in. nominowana do Fryderyka w kategorii Debiut Roku, zdobyła nagrodę główną magazynu HIRO 2012, międzynarodowego Festiwalu Songwriterów, etc. Druga płyta „Wounds And Bruises” zwyciężyła w plebiscycie „Prześwietlamy 2013” portalu Musicis.pl (Album Roku), zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Gazety Wyborczej, Brand New Awards 2013, Tygodnika Powszechnego, T-Mobile Music oraz CGM. W 2014 utwór „The One” wszedł na playlistę BBC Radio 1 w ramach cyklu “BBC Introducing” i zebrał bardzo dobre recenzje od brytyjskich dziennikarzy. Zaowocowało to występem KARI na BBC RADIO’s BIG WEEKEND w Glasgow na scenie BBC Introducing i zaznaczeniem swojej obecności na rynku brytyjskim. Kari zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Free Form Festival, Good Fest, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych, występując w większości muzycznych klubów w Polsce.
KARI

Szykujemy cos dla Was 😄

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Kari_Runaway_press release 25_09.docx

docx | 198 KB

Pobierz

Jamie Lawson - Premiera album "Happy Accidents"

Jamie Lawson, przyjaciel Eda Sheerana i laureat prestiżowej nagrody Ivor Novello, dziś wydaje drugi album dla należącej do słynnego kolegi po fachu wytwórni Gingerbread Man Records. Płyta nosi tytuł "Happy Accidents"!