Prezentujemy kolejne tytuły z serii Polish Jazz!

Prezentujemy kolejne tytuły z serii Polish Jazz!

Opublikowany

We wrześniu premierę mają płyty: Zbigniew Namysłowski Quintet „Winobranie”, Spisek Sześciu „Complot of Six”, Jazz Band Ball Orchestra „Home”.

Miesiąc później ukażą się trzy kolejne albumy: Jan Ptaszyn Wróblewski „Flyin Lady”, Sun Ship „Follow Us”, Kazimierz Jonkisz Quintet „Tiritaka”. W kolekcji Polish Jazz, pod koniec października, będą dostępne już 33 tytuły!

Wszystkie albumy zostały przygotowane z niespotykaną jak dotąd starannością. Polskie Nagrania zadbały o znakomite, zremasterowane brzmienie, wnikliwe i pasjonujące teksty oraz nowoczesną szatę graficzną, która nawiązując do oryginału wprowadza elegancki, spójny wygląd albumów. Mastering wykonał Jacek Gawłowski, autorami komentarzy do płyt są: Jan Borkowski, Tomasz Szachowski, Michał Wilczyński, Tomasz Tłuczkiewicz i Antonii Krupa, redaktorem serii jest Paweł Brodowski.  Wszystkie sześć tytułów pojawi się na LP od 20 października 2017. 

POLISH JAZZ. VOLUME 33
ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI QUINTET - WINOBRANIE

POSŁUCHAJ ALBUM (kliknij na okładkę)

POSŁUCHAJ ALBUM (kliknij na okładkę)

Niewiele albumów w historii jazzu ma taki status, jak „Winobranie” Zbigniewa Namysłowskiego. W Kwintecie obok lidera usłyszymy Tomasza Szukalskiego, Kazimierza Jonkisza Stanisława Cieślaka i Pawła Jarzębskiego. To lektura obowiązkowa dla każdego fana jazzu.

POLISH JAZZ VOL.45
SPISEK SZEŚCIU - COMPLOT OF SIX

POSŁUCHAJ ALBUM (kliknij na okładkę)

POSŁUCHAJ ALBUM (kliknij na okładkę)

Pierwsze w historii wydanie płyty Spisku Sześciu na CD. Płyta została nagrana w marcu 1975 roku -  „w studiu na żywo”, czyli tak jak na koncercie, wszystkie ścieżki na raz, od pierwszej sekundy do ostatniego taktu, bez studyjnych poprawek i nakładek. I wtedy i teraz to chyba najbardziej oryginalna i adekwatna w serii Polish Jazz i całej polskiej dyskografii odpowiedź na wyzwania jazzu wczesnych lat 70. Wiele się dzieje na tej płycie i nic nie dzieje się przypadkowo, więc trzeba jej słuchać uważnie. I wciąż warto, po ponad czterdziestu latach od jej nagrania. Świetna płyta! Warta ponownego odkrycia, jedyna płyta zespołu Spisek Sześciu.

POLISH JAZZ. VOLUME 38
JAZZ BAND BALL ORCHESTRA

POSŁUCHAJ ALBUM (kliknij na okładkę)

POSŁUCHAJ ALBUM (kliknij na okładkę)

Płyta „Home” ukazała się po raz pierwszy w 1974 roku. I jest drugą płytą zespołu Jazz Band Ball Orchestra, wydaną w serii Polish Jazz. Jest to ważna, jeśli nie najważniejsza płyta tego krakowskiego zespołu, działającego nieprzerwanie od 1962 roku. Płyta przełomowa, która zapoczątkowała nowy rozdział w jego historii. Album nagrany został w czasach, kiedy scena jazzowa zdominowana była przez elektryczny jazz-rock i fusion, był i jest przykładem witalności i ponadczasowej popularności jazzu tradycyjnego.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Zagi ‘na żywo’ w rozgłośniach radiowych 🎙️📻

Materiał z debiutanckiego albumu Zagi ‘Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni’ będzie można w tym tygodniu usłyszeć dwukrotnie w wersji live.