Gramophone Classical Music Awards: Beatrice Rana Artystką Roku!

Gramophone Classical Music Awards: Beatrice Rana Artystką Roku!

Opublikowany

Młoda włoska pianistka Beatrice Rana wydała w tym roku z Warner Classics swój drugi album, tym razem z dziełami Johanna Sebastiana Bacha, którego sama określa jako swoją „pierwszą miłość”.

POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

Bach zafascynował ją, gdy jeszcze była dzieckiem, tym więcej, że dorastała w muzycznej rodzinie (rodzice – pianiści, siostra – wiolonczelistka). Jej interpretacje epickich Wariacji Goldbergowskich spotkały się z uznaniem prestiżowych pism, takich jak: „Le Monde” czy właśnie „Gramophone”.

Włoska pianistka zwróciła na siebie uwagę już w 2011 roku, kiedy zwyciężyła w międzynarodowym konkursie pianistycznym w Montrealu. Potem nadszedł czas na Srebrny Medal i Nagrodę Publiczności w amerykańskim konkursie Van Cliburna, a w 2015 roku BBC umieściło ją na swojej prestiżowej liście artystów nowej generacji. W tym samym roku Warner Classics podpisał z nią kontrakt i w 2016 roku wydał jej debiutancki album z II Koncertem fortepianowym g-moll op. 16 Sergiusza Prokofiewa i I Koncertem fortepianowym F-dur op. 102 Piotra Czajkowskiego.

„Beatrice Rana jest dla mnie rewelacją ze względu na muzyczną dojrzałość oraz techniczną pewność, cechy zdumiewające u artysty w tak młodym wieku”

- dyrygent i pianista Antonio Pappano

Prywatnie Beatrice Rana interesuje się ponoć malarstwem i…hokejem na lodzie, który zainteresował ją podczas jej pobytu w Kanadzie. Podejmuje również próby kompozytorskie. Tymczasem koncertuje na całym świecie, gościła także na estradzie Filharmonii Narodowej w Polsce. Tym więcej cieszy, że jest tak wysoce cenioną artystą przez „Gramophone”.
Beatrice Rana

Always special to be reunited on stage with Antonio Pappano and Accademia Nazionale di Santa Cecilia!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Gramophone Classical Music Awards.docx

docx | 15,6 KB

Pobierz
Beatrice Rana fot. Nicolas Bets.jpg

grafika | 313 KB

Pobierz

Prezentujemy kolejne tytuły z serii Polish Jazz!

We wrześniu premierę mają płyty: Zbigniew Namysłowski Quintet „Winobranie”, Spisek Sześciu „Complot of Six”, Jazz Band Ball Orchestra „Home”.