Sławek Jaskułke – premiera nowego albumu już dziś!

Sławek Jaskułke – premiera nowego albumu już dziś!

Opublikowany

Już dziś ukazuje się nowa płyta Sławka Jaskułke pt. Sławek Jaskułke Tokyo Solo Concert 2016. To kolejna wyjątkowa płyta w dorobku tego jazzowego pianisty.

Album Sławek Jaskułke - Tokyo Solo Concert 2016 jest zapisem koncertu, który odbył się w grudniu 2016 roku w Tokio. Koncert został zarejestrowany przez japoński zespół realizatorów z SDM&LiveRec pod okiem światowej klasy inżyniera dźwięku Seigena Ono.
ZAMÓW ALBUM

ZAMÓW ALBUM

- Od wielu lat nosiłem się z zamiarem wydania płyty koncertowej, która przekrojowo pokazałaby moją muzykę z poprzednich lat, jednak w zupełnie nowej, koncertowej odsłonie - przyznaje Sławek Jaskułke. - Okoliczność ta nadarzyła się w ubiegłym roku, w niecodziennych dla polskich muzyków warunkach japońskiej wrażliwości, a przy tym także w niesamowitych warunkach technicznych.
Sławek Jaskułke

Sławek Jaskułke


Materiał został zarejestrowany w technologii DSD (Direct Stream Digital). Jest to najwyższej jakości cyfrowy zapis dźwięku, który (spośród znanych nam cyfrowych systemów rejestracji) zbliżony jest do zapisu analogowego. Dzięki temu uzyskujemy naturalne brzmienie i charakter dźwięku.
Jaskułke - Tokyo Solo Concert 2016

Jaskułke - Tokyo Solo Concert 2016

- Cieszę się że mogłem zarejestrować dźwięk w technologii, która daje słuchaczowi najwierniejsze odwzorowanie warunków koncertowych. Odnośnie zaś muzycznej konstrukcji płyty, to łatwo zauważyć, że nawiązuje ona do moich poprzednich albumów. Stąd kilka pierwszych utworów  na płycie, to kompozycje pochodzące z płyty “Moments” wydanej w 2013 roku, a kolejne to utworyz płyt Sea i Senne. Takie zestawienie daje odbiorcy pewien przekrój i pozwala zapoznać się z moją muzyką w szerszym kontekście. Płytę dość symbolicznie kończy jedna z moich najświeższych kompozycji – „Szaro”. Symbolicznie, ponieważ z uwagi miejsce, w którym odbywał się koncert, nie mogło obyć się  bez nawiązania do tradycji polskiej szkoły jazzu. Dlatego wykonałem na koncercie jak i zamieściłem na płycie utwór, który napisałem w hołdzie Krzysztofowi Komedzie, i w którym starałem się zachować odrobinę jego śpiewnej melodyki.

Płyta równolegle ukaże się w Polsce oraz Japonii. Autorem projektu okładki jest sam Sławek Jaskułke a grafiki Animisiewasz Startt.
Slawek Jaskulke

Dzień dobry! Dziś premiera najnowszej płyty "Sławek Jaskulke Tokyo Solo Concert 2016". Będziemy z Wami cały dzień, a na początek kilka migawek z Warszawy. Outdoor jest Cool! AMS

PATRONI MEDIALNI

PATRONI MEDIALNI

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Jaskułke-Tokyo-okładka 2400x2400.jpg

grafika | 880 KB

Pobierz
jaskulke-tokyo-750x200.png

grafika | 20,4 KB

Pobierz

Kuba Więcek nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej

Rada programowa ds. muzyki Instytutu Muzyki i Tańca wytypowała nominowanych we wszystkich kategoriach spośród nadesłanych 149 kandydatur. W kategorii DEBIUT ROKU nagrodę ma szansę otrzymać m.in. Kuba Więcek.