Kolejny wyjątkowy utwór od Coldplay "A L I E N S"

Kolejny wyjątkowy utwór od Coldplay "A L I E N S"

Opublikowany

Muzycy grupy Coldplay nie pozostają obojętni na los uchodźców, którzy przez Morze Śródziemne próbują dostać się do Europy, co czasami kończy się tragedią. Brytyjska formacja postanowiła przeznaczyć dochód ze sprzedaży piosenki "A L I E N S" fundacji, która zajmuje się pomocą tym, którzy chcą dopłynąć na Stary Kontynent, by odmienić swoje życie.

Piosenka "A L I E N S" pochodzi z EP-ki, zatytułowanej "Kaleidoscope EP", która ukaże się 14 lipca 2017 roku w formie cyfrowej i kompaktowej, zaś od 4 sierpnia będzie dostępna na CD i winylu.  Współautorem kompozycji jest wielka legenda muzyki, Brian Eno (eksmuzyk Roxy Music, ceniony artysta solowy oraz producent, między innymi U2). On też nadał jej brzmienie do spółki z Markusem Dravsem (Arcade Fire, Mumford & Sons, Kings Of Leon).

Kaleidoscope - Coldplay | Muzyka empik.com

Kaleidoscope - Coldplay , tylko w empik.com: 31,99 zł. Przeczytaj recenzję Kaleidoscope. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Guy Berryman (gitara basowa, chórki, klawisze, perkusjonalia), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna) zdecydowali, że przeznaczą dochód ze sprzedaży piosenki na rzecz założonej na Malcie fundacji Migrant Offshore Aid Station (MOAS), która ratuje przed utopieniem się uchodźców, próbujących przedostać się przez Morze Śródziemne. Angielscy muzycy są jednymi z patronów organizacji. Więcej o niej można się dowiedzieć pod tym adresem: www.moas.eu.

Do piosenki "A L I E N S" powstał dość wymowny animowany teledysk, którego twórcami są Diane Martel i Ben Jones. Owoc ich wyobraźni znajduje się tutaj:

Coldplay - "A L I E N S"

Coldplay - "A L I E N S"

Tracklista EP-ki:

  1. All I Can Think About Is You
  2. Miracles (Someone Special) - Coldplay & Big Sean
  3. A L I E N S
  4. Something Just Like This (Tokyo Remix) - Coldplay & The Chainsmokers
  5. Hypnotised
Materiał wyprodukowali Rik Simpson, Daniel Green i Bill Rahko. Wisienką na torcie jest tu nowa wersja kolaboracji pomiędzy Coldplay a The Chainsmokers w "Something Just Like This", nagrana w kwietniu 2017 w Tokio. We współpracy powstała również piosenka "Miracles (Someone Special)", z udziałem rapera Big Seana.

EP-ka "Kaleidoscope" to mniejsza i młodsza siostra albumu "A Head Full Of Dreams" z 2015 roku, który na całym świecie sprzedał się w ponad 5 mln egzemplarzy. W Polsce pokrył się podwójną platyną. W swej karierze Anglicy zdobyli ponad 60 nagród, w tym 9 statuetek BRIT, 5 MTV Video Music i 7 Grammy. Na całym świecie ich albumy znalazły ponad 80 milionów nabywców.

Przed premierą EP-ki Coldplay pojawił się w Polsce. Fantastyczna grupa zagrała niesamowity koncert 18 czerwca 2017 roku na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym w Warszawie.

Fragment tego wyjątkowego wydarzenia można zobaczyć na Facebooku zespołu:

Coldplay - They have some pretty fine voices here in...

They have some pretty fine voices here in Warsaw! R42

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

COLDPLAY_REFUGEES_ALIEN.doc

doc | 1,82 MB

Pobierz
coldplay-kaleidoscope(EP).png

grafika | 204 KB

Pobierz

Jamal – Strzał – zobacz klip

Strzał to singel promujący najnowszy album zespołu Jamal – 1994.