Trzy Korony, Młynarski, Niemen - kultowe winyle już na rynku!

Trzy Korony, Młynarski, Niemen - kultowe winyle już na rynku!

Opublikowany

Z radością informujemy o kolejnych reedycjach winylowych kultowych albumów. Wiemy, że fani bardzo na nie czekali. Oto one.

Krzysztof Klenczon i Trzy Korony

ZAMÓW

ZAMÓW

Przy okazji premiery jeden z muzyków Trzech Koron - Grzegorz Andrian – tak wspomina moment pracy nad płytą:

Kiedy w czerwcu 1971 roku, zmęczeni długotrwałymi  trasami koncertowymi, weszliśmy do studia Polskich Nagrań, mieliśmy tylko dziesięć dni na nagranie płyty. Repertuar na ten LP zgrywaliśmy podczas tych długich tras, bo nie było czasu  na normalne próby. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Niestety, wydanie płyty  zajęło Polskim Nagraniom cały rok! Kiedy płyta wreszcie się ukazała, zespół już nie istniał a Krzysztof pakował swój dobytek na wyjazd do USA. Nikt z nas nie spodziewałby się, że po czterdziestu sześciu latach Warner Music wyda reedycje naszego albumu. Niech więc ten album  przywoła na pamięć naszym wiernym fanom brzmienie Trzech Koron, a nowi słuchacze niech odnajdą w naszej muzyce coś dla siebie.

Ówcześnie album promowano utworem „Fatalny dzień”, który został nadany 31 lipca 1971 roku w audycji radiowej Klub Grającego Krążka, jednakże określono go wtedy jako «utwór w stylu Czerwonych Gitar z roku 1965». Być może dlatego, że autorem tekstu jest Jan Świąć, dawny opiekun artystyczny Czerwonych Gitar. W opinii Grzegorza Andriana to piosenka „Jestem do przodu" charakteryzuje to, co Krzysztof Klenczon reprezentował z Trzema Koronami. Rock'n'roll w stylu utworów Creedence, Clearwater Revival z domieszką elementów z Deep Purple. Do tego pozytywny tekst Andrzeja Jastrzębca-Kozłowskiego z melodyjnym refrenem i mamy całokształt tego, jak brzmiały Trzy Korony.

Dzisiaj, pokolenie pamietające koncerty Trzech Koron kojarzą Klenczona z innymi utworami z tej płyty, tj. „Wiosenna miłość”, „Nie przejdziemy do historii”, „Port”. A przede wszystkim „10 w skali Beauforta”, który jest dziś jednym z najbardziej znanych utworów Krzysztofa Klenczona. A sama płyta zyskała miano obowiązkowej pozycji w kanonie polskiego rocka.

Wojciech Młynarski – Obiad rodzinny

ZAMÓW

ZAMÓW

„Obiad rodzinny” to trzeci, autorski album Wojciecha Młynarskiego. Płyta została nagrana we wrześniu 1969 roku. Na albumie znajdują się przeboje: „Nie ma jak u mamy”, „Lubię wrony”, „Przedostatni walc”, „Nie wytrzymuję” oraz doskonała tytułowa piosenka „Obiad rodzinny” oraz doskonała tytułowa piosenka „Obiad rodzinny” na klasyczną nutę Menueta Luigi Boccheriniego.
W jednym z wywiadów Wojciech Młynarski w następujący sposób odpowiedział na pytanie:
„Która z piosenek jest panu najbliższa?”

To się zmienia, ale ostatnio „Przedostatni walc”. Napisałem ją z myślą o sobie i jest coraz bardziej aktualna. Niby emerytura w takim zawodzie jak mój nie istnieje, ale czasami zdrowy rozsądek podpowiada różne rozwiązania

„Muzyk” 4/2017 pióra Andrzeja Lajborka

Młynarskiemu towarzyszą znakomite zespoły: kwartet Adama Makowicza, Zespół Adama Skorupki i Włodzimierza Kruszyńskiego. Mądre i piękne teksty, świetna muzyka, a wszystko to w oryginalnym winylowym brzmieniu.

Wojciech Młynarski - Recital 71

ZAMÓW

ZAMÓW

„Recital 71” to czwarty, autorski album Wojciecha Młynarskiego. Płyta została wydana w 1971 roku. Nagranie zostało zrealizowane podczas koncertu w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej. Płyta analogowa oddaje unikalną atmosferę tego październikowego wieczoru. Tym lepszą, że Wojciechowi Młynarskiemu towarzyszy doskonały zespół Adama Makowicza, w którego skład weszli: Czesław Bartkowski (dr), Marek Bliziński (g), Paweł Jarzębski (cb) i Michał Urbaniak (ss, violin). Na albumie znajdują się m.in. piosenki: „Ballada o malinach”, „Gdzie Orawa i gdzie Spisz”, „Podchodzą mnie wolne numery”, „Przyjdzie walec i wyrówna”. Warto też dodać, że autorem projektu okładki jest Jerzy Duda-Gracz, a zdjęcia Marek Karewicz. Reedycję tego oryginalnego longplaya trzeba mieć w swojej płytotece. Absolutnie!

Czesław Niemen – Aerolit

ZAMÓW

ZAMÓW

Album „Aerolit” miał swoją premierę w 1975 roku. Tytuł płyty pochodzi od nazwy zespołu Czesława Niemena - Aerolit. Jest to jedyna studyjna płyta tej formacji. W skład grupy weszli: Sławomir Piwowar (gitara elektryczna), Jacek Gazda (gitara basowa), Andrzej Nowak (fortepian elektryczny, klawinet), Piotr Dziemski (perkusja) oraz Czesław Niemen (mellotron, Moog).

Na płycie znalazły się interpretacje klasycznych wierszy polskich poetów: Cypriana Kamila Norwida, Zbigniewa Herberta, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Jonasza Kofty. Różne style i epoki, a adaptacje jednakowo intrygujące i frapujące. Niemen ze swoim zespołem sięga do muzyki współczesnej, awangardy i jazz-rocka. Ten album jest pozycją obowiązkową w płytotece każdego melomana.

Wszystkie płyty zostały wydane na 180 gramowych winylach. Zapraszamy do sklepów!

Krzysztof Klenczon i Trzy Korony - Klenczon Krzysztof | Muzyka empik.com

Krzysztof Klenczon i Trzy Korony - Klenczon Krzysztof , tylko w empik.com: 84,99 zł. Przeczytaj recenzję Krzysztof Klenczon i Trzy Korony. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Aerolit - Niemen Czesław | Muzyka empik.com

Aerolit - Niemen Czesław , tylko w empik.com: 84,99 zł. Przeczytaj recenzję Aerolit. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Recital 71 - Młynarski Wojciech | Muzyka empik.com

Recital 71 - Młynarski Wojciech , tylko w empik.com: 84,99 zł. Przeczytaj recenzję Recital 71. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Obiad rodzinny - Młynarski Wojciech | Muzyka empik.com

Obiad rodzinny - Młynarski Wojciech , tylko w empik.com: 84,99 zł. Przeczytaj recenzję Obiad rodzinny. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Jula – Tętno – zobacz klip

Utwór „Tętno” to kolejny singel promujący najnowszy album Juli – Milion słów.