Sukces The Shelters!

Sukces The Shelters!

Opublikowany

Debiutancka płyta kwartetu The Shelters ujrzała światło dzienne 10 czerwca 2016 roku. Jest ona bombowym połączeniem rocka z południowej Kalifornii oraz starego dobrego rock’n’rolla. Współproducentem debiutanckiej płyty jest sam Tom Petty.

Tom usłyszał zespół krótko po jego powstaniu i od razu wyczuł, że drzemie w nim olbrzymi potencjał. Wręczył im klucze do swojego studia nagraniowego oraz pokazał kilka sztuczek związanych z nagrywaniem. Choć The Shelters spędzali większość czasu w studiu sami, Tom czuł, że od czasu do czasu powinien zwiększyć głośność nagrań.

The Shelters zapewne nie chcieli zawieść właściciela studia i byli zdeterminowani, aby udowodnić mu, że nie popełnił błędu, stawiając na nich. A może po prostu podobało im się brzmienie starych wzmacniaczy… W każdym razie wykorzystali okazję i zabrali się do pracy z założeniem, że staną się zespołem z prawdziwego zdarzenia. 

The Shelters - Gold [Official Music Video]

Opinie o muzyce The Shelters:

"Brzęcząca, soczysta, idealna do tupania nogami, łącząca klasyczne elementy ze współczesnym klimatem"

Billboard

"Ich brzmienie skutecznie łączy element rock and rolla lat 70. i 80. z nowoczesną zręcznością"

Paste

"Jeden z najlepszych debiutantów podczas festiwalu South By Southwest 2017 (SXSW), artystów buntowników, którym udało się uchwycić esencję muzyki lat 70., a także zupdate'ować ją o współczesny klimat"

Bandsintown

"Zespół z Los Angeles proponuje przyspieszony power pop, który ma ponadczasowe działanie. The Shelters zamierzają dojść na szczyt"

Apple Music

The Shelters - Rebel Heart [Official Music Video]

Sprzedaż & streaming:

  • ponad 14 000 sprzedanych ekwiwalentów albumu (kopie fizyczne + digital + streaming)
  • ponad 9 mln streamów na świecie, a liczba wciąż rośnie
  • debiut w programie "The Late Show with Stephen Colbert"
The Shelters powstali w 2014 roku. Zespół tworzą:
Chase Simpson (wokal /gitara)
Josh Jove (wokal /gitara)
Sebastian Harris (perkusja)
Jacob Pillot (gitara basowa)
Zaczęli od grania w lokalnych klubach, szybko zdobywając sobie publiczność. W 2015 roku ukazała się ich pierwsza EP-ka. Rok później pojawił się debiutancki album, zatytułowany nazwą zespołu. Muzyka na nim zawarta to połączenie rocka z południowej Kalifornii rodem oraz starego dobrego rock and rolla. Debiut współprodukował legendarny Tom Petty. Płytę promował znakomity singel "Rebel Heart".

Promując album, The Shelters mieli okazję dzielić scenę z takimi wykonawcami jak Gary Clark Jr., The Kooks, The Wild Feathers, Atlas Genius.
The Shelters

We're hopping 🐸 across the pond for our first European tour! Excited to meet some new faces! 👩🏽‍🎤🤴👲🏼 U.K. 🇬🇧 dates below 💂🏿💂🏼‍♀️💂🏿! Visit our website to see the full European tour schedule 📆 http://www.thesheltersmusic.com 🎨: Marcel Bontempi ART STOMP

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

The Shelters (Pamela Littky).jpeg

grafika | 3,11 MB

Pobierz
The Shelters 2 (Pamela Littky).jpeg

grafika | 1,86 MB

Pobierz
THE_SHELTERS_SUKCESY.doc

doc | 29 KB

Pobierz

THE DUMPLINGS Z ORKIESTRĄ

30.06.2017 16:30 | MAIN STAGE