Nowy album PHOENIX "Ti Amo"

(Fot. Emma Le Doyen / Art direction Studio Mitsu)

Nowy album PHOENIX "Ti Amo"

Opublikowany

Radosny album Phoenix zrodzony z cierpienia.

Laureaci Grammy, znakomita francuska elektroniczno-rockowa formacja Phoenix to: Thomas Mars (śpiew), Laurent Brancowitz (gitara), Christian Mazzalai (gitara) i Deck D'Arcy (gitara basowa). Dziś premiera ich szóstego studyjnego albumu. Dzieło nosi tytuł "Ti Amo", co po włosku znaczy "Kocham Cię". Phoenix stworzyli niesamowity zestaw 10 bardzo radosnych i energetycznych piosenek, który w dużej mierze był inspirowany… italo disco. Choć nie tylko.

Na pierwszy singiel promujący płytę  wybrano inspirowaną synthpopem lat 80. piosenkę "J-Boy".

Phoenix -'J-Boy'

Phoenix -'J-Boy'

Krążek "Ti Amo" Francuzi nagrywali w Paryżu, w studiu La Gaîté Lyrique. Brzmienie nadali do spółki z wypróbowanym współpracownikiem, Pierrickiem Devinem.

Inspiracją dla Phoenix były ostatnie wydarzenia polityczne i społeczne, w tym mieście, w tym ataki terrorystyczne w stolicy Francji. - Ten album zrodził się z mroku - przyznali artyści. - Opowiadamy o prostych, czystych emocjach, jak miłość, pożądanie, żądza, niewinność.

Francuzi mówią o swoich romańskich korzeniach, przedstawiają fantazyjną wersję Włoch jako raju utraconego, które kiedyś kojarzyły się głównie ze słonecznymi wakacjami, szafami grającymi przy plaży, z Monicą Vitti i Marcello Mastroianim
POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

Phoenix powstał w 1999 roku w Wersalu, ale świat usłyszał o nich 17 lat temu za sprawą albumu "United" i utworu "Too Young", który znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "Między słowami" Sofii Coppoli. Światową sławę przyniósł kwartetowi czwarty album, "Wolfgang Amadeus Phoenix", został nagrodzony Grammy i pokrył się złotem w USA, Kanadzie i Australii. Na razie ostatnią pozycją w dyskografii Phoenix jest płyta "Bankrupt!" z 2013 roku.
Phoenix

34 seconds of #FiorDiLatte from new album #TiAmo out June 9th!!!! smarturl.it/tiamo

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

PHOENIX_TI_AMO_PRESS.doc

doc | 4,26 MB

Pobierz
bdl5xa7of7k0.jpg

grafika | 99,5 KB

Pobierz
phoenix.jpg

grafika | 422 KB

Pobierz

Kolaboracja roku!

David Guetta i Justin Bieber przedstawiają singiel "2U"