Lucienne Renaudin Vary zastąpi w czerwcu Alison Balsom w ramach Cambridge Classical Series.

Lucienne Renaudin Vary zastąpi w czerwcu Alison Balsom w ramach Cambridge Classical Series.

Opublikowany

Wschodząca gwiazda światowej estrady trębaczka Lucienne Renaudin Vary wystąpi wraz z Royal Philharmonic Orchestra w Cambridge Corn Exchange, aby 17 czerwca 2017 wspólnie wykonać wspaniały Koncert na trąbkę Es-dur Józefa Haydna.

Zaledwie 18-letnia Lucienne ma przed sobą świetlaną przyszłość. Obecnie jest studentką Conservatoire National Supérieur de Paris. Jest pierwszą studentką w historii konserwatorium, która została przyjęta jednocześnie na dwa kierunki - klasyczny i jazzowy.
Występując na żywo podczas ceremonii Victoires de la Musique Classique w 2016 roku (francuski odpowiednik nagrody Grammy), przed 1,5 milionową publicznością telewizyjną, Lucienne została okrzyknięta „Rewelacją Roku”.
 
W swoim debiutanckim albumie zatytułowanym A Voice, który zostanie wkrótce wydany przez Warner Classics, Lucienne bez większego wysiłku prezentuje bardzo zróżnicowany repertuar, inspirowany ludzkim głosem. Premiera płyty odbędzie się w listopadzie podczas koncertu w nowej paryskiej sali koncertowej La Seine Musicale. Natomiast w kolejnym sezonie Lucienne po raz pierwszy wystąpi m.in. z: Munich Symphony Orchestra, Hong Kong Sinfonietta, Les Violons du Roy i Lucerne Symphony Orchestra.

Z ciężkim sercem przyznaję, że niestety nie mogę wystąpić w Cambridge w przyszłym miesiącu. Wykonanie koncertu wraz ze wspaniałą  Royal Philharmonic Orchestra na Corn Exchange miało być jednym z głównych wydarzeń mojego sezonu. Jest mi wstyd, ale to dla mnie niemożliwe. To prawdziwy zaszczyt dla mnie, że w tym sezonie jestem Artist-in-Residence w Cambridge Corn Exchange. Mam bardzo szczególne wspomnienia z moich ubiegłorocznych koncertów w tamtym miejscu. Dlatego też, była to dla mnie niezwykle trudna decyzja, ale jako przyszła matka, muszę wziąć pod uwagę rady moich lekarzy i odpoczywać w domu przez resztę ciąży. Dziękuję wszystkim za zrozumienie i wsparcie, jakie w tej chwili od was otrzymuję

Alison Balsom

Przykro nam, że Alison nie może wystąpić w koncercie finałowym tego sezonu, ale przede wszystkim życzymy jej wszystkiego najlepszego w najbliższych miesiącach. Tymczasem zaproszenie Lucienne do występu to część naszej misji, w ramach której prezentujemy młodych, niesamowitych artystów debiutujących na arenie międzynarodowej

Steve Bagnall, dyrektor zarządzający Cambridge Live

Kopiuj tekst

Udostępnij

Nowy album PHOENIX "Ti Amo"

Radosny album Phoenix zrodzony z cierpienia.