Paweł Łukaszewski| MOTETS – długo oczekiwana premiera!

Paweł Łukaszewski| MOTETS – długo oczekiwana premiera!

Opublikowany

Dziś premiera wyjątkowego albumu, który nie tylko koi zmysły, ale także skłania do głębszej duchowej refleksji i do zatrzymania się w nieskończonym pędzie życia. „Motets” Pawła Łukaszewskiego, laureata wielu nagród za swoją muzykę oraz jej nagrania, zawiera autorskie utwory kompozytora w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

Muzyka, która pozwala poszukiwać prawdy o świecie i o nas samych.

Emilia Dudkiewicz

Teaser - Paweł Łukaszewski | Motets

Teaser - Paweł Łukaszewski | Motets

True master of the art of a cappella writing Gramophone, UK
Lukaszewski's reputation is growing rapidly, and rightly BBC Music, UK

Łukaszewskiemu chodzi o twórczość, która czerpałaby ze zdobyczy muzyki nowszej, a jednocześnie była głęboko zakorzeniona w muzyce przeszłości. – mówi o twórcy Ewa Szczecińska, muzykolożka, krytyk muzyczny i zarazem dziennikarka Redakcji Muzycznej Programu 2 Polskiego Radia.

Gdy po wysłuchaniu koncertu z moimi utworami ludzie mówią często, że są wzruszeni – to dla mnie najpiękniejsza recenzja (…) Ale staram się być prawdziwy, nie chcę manipulować emocjami. – mówi Paweł Łukaszewski w rozmowie z Kingą A. Wojciechowską dla magazynu Presto. Muzyka Film Sztuka - Dobrego kompozytora można poznać po tym, czy potrafi napisać muzykę na ludzki głos.

Nie ulega kwestii, że twórczość Pawła Łukaszewskiego to …muzyka dotykająca głębokich pokładów ludzkiej wrażliwości, które łatwo zagubić w codziennym zabieganiu, jak pisze w omówieniu albumu Emilia Dudkiewicz. A choć powstała w wyniku głębokich, duchowych przeżyć kompozytora, to w rzeczywistości może stanowić antidotum na negatywne emocje, które się w nas niekiedy kumulują, a których sami nie potrafimy wyciszyć.
Bez nazwy1.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pawel_L ukaszewski_Motet-_press.FINAL1.PDF

pdf | 807 KB

Pobierz
MOTETScoverIdigi.jpg

grafika | 2,37 MB

Pobierz

Lucienne Renaudin Vary zastąpi w czerwcu Alison Balsom w ramach Cambridge Classical Series.

Wschodząca gwiazda światowej estrady trębaczka Lucienne Renaudin Vary wystąpi wraz z Royal Philharmonic Orchestra w Cambridge Corn Exchange, aby 17 czerwca 2017 wspólnie wykonać wspaniały Koncert na trąbkę Es-dur Józefa Haydna.