Nowy singiel i klip od KARI

Nowy singiel i klip od KARI

Opublikowany

Artystka zapowiedziała powrót po ponad trzyletniej przerwie. „I Am Fine”, trzeci studyjny album Kari ukaże się 9 czerwca. Zapowiada go utwór „Talk To Me” z klipem zrealizowanym przez Adama Romanowskiego.

Piosenkę „Talk To Me” napisała KARI we współpracy z młodym producentem muzyki elektronicznej Mountain Range. Autorem tekstu jest gitarzysta jej zespołu, Ryan Carins.

Utwór powstał zupełnie przypadkiem, tuż przed wejściem zespołu do studia. „Pamiętam, że zaczęliśmy pisać tę piosenkę bez żadnych oczekiwań. Tracklista na płytę była już wstępnie zatwierdzona przez wytwórnię, więc stwierdziliśmy ze Stuart'em (Mountain Range), że damy się ponieść wyobraźni oraz naszej fascynacji brzmieniami vintage, old school'owych syntezatorów i zobaczymy co z tego wyjdzie. Kilka tygodni później piosenka została wybrana jako pierwszy singiel".

Stylistyka piosenki przywodzi skojarzenia z nurtem vaporwave. Podobnie jak w pozostałych utworach z płyty usłyszymy w niej elementy dźwiękowej rzeczywistości lat dziewięćdziesiątych i osiemdziesiątych, w której dorastała KARI.  Nostalgia i wspomnienie przeszłości pobudziły wyobraźnię artystów do stworzenia obrazu o charakterze osobistego pamiętnika, skontrastowanego z teledyskową formą.

Plan zdjęciowy miał miejsce w Leeds, w Wielkiej Brytanii, gdzie od 4 lat mieszka Kari. Ekipa filmowa (Ewa Radziewicz, Patrycja Piróg, Małgorzata Florków), z reżyserem Adamem Romanowskim odwiedziła KARI w jej domu, by uchwycić najbardziej naturalne sceny z życia wokalistki. Eklektyzm słyszalny w muzyce zainspirował twórców do sięgnięcia po różne techniki filmowe, od ujęć VHS, modern, po abstrakcyjne psychodeliczne wizualizacje stworzone przez Kamila Wallace i animacje Bogny Kowalczyk (Mopitoe).

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

KARI Talk To Me Video_Press Info.docx

docx | 972 KB

Pobierz
Fot. Zuza Krajewska 01.jpg

grafika | 3,88 MB

Pobierz
Fot. Zuza Krajewska 04.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
Fot. Zuza Krajewska 02.jpg

grafika | 593 KB

Pobierz
Fot. Zuza Krajewska 03.jpg

grafika | 486 KB

Pobierz

Wspaniała niespodzianka od Major Lazer! Premiera EP-ki "Know No Better" z udziałem Quavo i Camili Cabello

Sześć fantastycznych piosenek, nagranych ze znakomitymi gośćmi. Oto niespodzianka, jaką zgotowali nam Diplo, Walshy Fire i Jillionaire, czyli wspaniały kolektyw Major Lazer, którą jest EP-ka "Know No Better". Materiał właśnie się ukazał. Słychać na nim gwiazdy przebojowego soundtracku do filmu "Szybcy i wściekli 8".