Legenda rocka powraca!

Legenda rocka powraca!

Opublikowany

Liam Gallagher zapowiada pierwszy solowy album, który promuje singiel "Wall of Glass"

Jeden z najważniejszych twórców brytyjskiego rocka lat 90., współtwórca brit popu, Liam Gallagher, zapowiada pierwszy w pełni solowy album "As You Were"! Krążek zwiastuje piosenka "Wall of Glass".

Kompozycja została ujawniona 1 czerwca 2017 roku, czyli w Dzień Dziecka. Do utworu powstał również teledysk:

Wall Of Glass

Wall Of Glass

Z kolei album "As You Were" Lima Gallagher zapowiedział na październik 2017 roku.

 Płyta powstawała kilka lat, w zasadzie niedługo po tym, jak żywot zakończył zespół Beady Eye, któremu Liam przewodził. Później zdarzyło się w życiu Anglika z Manchesteru dość sporo. Niekoniecznie miłych rzeczy. Tą najmniej miłą był rozpad jego rodziny wskutek rozwodu. Terapią było dla Liama pisanie piosenek. Od pierwszej, napisanej w londyńskim mieszkaniu artysty, zaczęła się tak naprawdę praca nad "As You Were".

Wspomniany utwór miał tytuł "Bold", utrzymany był w klimacie soulowo-rockowym, po którym Liam podpisał kontrakt z wytwórnią Warner. Potem powstały następne nagrania, w które zaangażowany był także multiinstrumentalista Dan McDougall. Na współpracownika został również wybrany Greg Kurstin (m.in. Adele, Tegan And Sara, Sia, Beck). 

Zaprezentował mi kilka pomysłów, potem porozmawialiśmy, wymieniliśmy się pomysłami, wyprostowaliśmy parę spraw i zanim się zorientowaliśmy, mieliśmy napisanych parę piosenek. Jestem zaskoczony, że tak doskonale się zrozumieliśmy. Utwory, które razem napisaliśmy, są naprawdę pierwszej klasy.

– wspomina Liam Gallagher

Jedna z tych piosenek, to właśnie "Wall of Glass".

Płytę nagrano w Los Angeles z Gregiem Kurstinem (zagrał na wszystkich instrumentach w piosenkach "Wall of Glass", "Paper Crown", "Come Back To Me" i "It Doesn't Have To Be That Way") oraz w Londynie z Danem Grech-Margueratem. W stolicy Wielkiej Brytanii kompozycje rejestrowano w studiu Snap w Finsbury Park, a na instrumentach zagrali: Mike Moore (gitara), Martin Slattery (keyboards) oraz Dan McDougall (perkusja).

"As You Were" to płyta silnie inspirowana latami 60. i 70., dziełami Johna Lennona czy The Rolling Stones. Ballada "For What It's Worth" została napisana przez Liama oraz Simona Aldridge'a z Cherry Ghost. 

– Jestem gotowy, a nawet bardziej niż gotowy. Chcę wydać ten album, a następnie pokazać wszystkim, czego im brakowało.

ostrzega Liam, zapowiadając w ten sposób powrót do aktywnego życia koncertowego.

Liam, wraz z bratem Noelem, był podporą legendy brit popu, grupy Oasis. Po rozpadzie zespołu w 2009 roku Gallagher powołał do życia wspomnianą grupę Beady Eye, z którą wydał dwie płyty - "Different Gear, Still Speeding" (2011) i "BE" (2013). Zespół zakończył działalność w 2014 roku. Tym razem Liam powraca z solowym albumem, którego efektów fani nie mogą się doczekać!
WallOf_Pack.jpg
Liam Gallagher

TODAY 8AM on Radio X with Johnny Vaughan

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

WallOf_Pack.jpg

grafika | 1,62 MB

Pobierz
photo1.jpg

grafika | 42,8 KB

Pobierz

Nowy singiel i klip od KARI

Artystka zapowiedziała powrót po ponad trzyletniej przerwie. „I Am Fine”, trzeci studyjny album Kari ukaże się 9 czerwca. Zapowiada go utwór „Talk To Me” z klipem zrealizowanym przez Adama Romanowskiego.