KARI z nowym albumem po ponad trzyletniej przerwie!

KARI z nowym albumem po ponad trzyletniej przerwie!

Opublikowany

„I Am Fine”, trzeci studyjny album Kari ukazał się 9 czerwca. Znajdzie się na nim 11 utworów nagranych w jednym z najlepszych studiów w Europie – Custom34. Już 29 maja premiera teledysku do pierwszego singla z płyty – „Talk To Me”.

Kari w swoim dorobku ma dwie autorskie płyty - „Daddy Says I’m Special” (2011, Nextpop) i “Wounds And Bruises” (2013, Nextpop).

Nowy album „I Am Fine” to przełom w jej twórczości. Dotychczasowe porównania do artystek takich jak Bat For Lashes czy Lykke Li mogą nie być tym razem adekwatne. Styl kompozycyjny KARI ewoluował, najnowsza płyta brzmi bardzo nowocześnie i świeżo, bliżej jej do lat 80. i artystów takich jak: Grimes, The Knife, MØ, Björk, czy soundtracku serialu „Stranger Things”.

Dla fanów KARI „I Am Fine” to jej kolejne naturalne wcielenie i rozwinięcie stylu. Dla poszukujących nowych brzmień i dobrego popu - okazja do odkrycia jednej z najbardziej oryginalnych polskich artystek muzyki pop.
POSŁUCHAJ ALBUMU

POSŁUCHAJ ALBUMU

Płyta zaskakuje dynamiką, zróżnicowaniem nastroju i rozwiązaniami aranżacyjnymi, brzmieniowo trudno odróżnić ją od najnowszych produkcji zachodnich. Charyzma KARI i jej unikalna melodyka są doskonale dopełnione brzmieniami analogowych syntezatorów, oryginalnie skomponowanymi partiami sekcji rytmicznej i gitar, dając razem przemyślaną i dopracowaną całość.

Premiera video do „Talk To Me” - pierwszego singla promującego nowy album odbędzie się 29 maja. Przedpremierowo singiel usłyszeć będzie można od 24 maja w Trójce w Programie Alternatywnym oraz w serwisie TIDAL. Zanim to nastąpi, artystka prezentuje okładkę albumu. 
KARI - 'Talk To Me'

KARI - 'Talk To Me'

Zainspirowana życiem w Wielkiej Brytanii, KARI odnalazła swoje miejsce na scenie muzycznej Leeds, gdzie przez 2 ostatnie lata pracowała nad nowym materiałem w bliskiej współpracy z gitarzystą jej zespołu Ryan'em Carins’em, który jest autorem większości tekstów. Producentką płyty jest sama KARI, natomiast do kilku utworów zaprosiła do współpracy brytyjskich producentów muzyki elektronicznej - Thomasa Trueman’a oraz Mountain Range.

Za stronę wizualną albumu „I Am Fine”, podobnie jak przy poprzedniej płycie KARI, odpowiada Zuza Krajewska, która jest również autorką świetnego teledysku do singla „Hurry Up” z poprzedniej płyty KARI, który ma już ponad 1,5 mln wyświetleń na YouTube.
KARI - 'Hurry Up'

KARI - 'Hurry Up'

KARI (Karolina Bis) - to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej.

Była m.in. nominowana do Fryderyka w kategorii Debiut Roku, zdobyła nagrodę główną magazynu HIRO 2012, międzynarodowego Festiwalu Songwriterów, etc. Druga płyta „Wounds And Bruises” zwyciężyła w plebiscycie „Prześwietlamy 2013” portalu Musicis.pl (Album Roku), zdobyła szereg wyróżnień w rocznych podsumowaniach i plebiscytach, m.in.: Gazety Wyborczej, Brand New Awards 2013, Tygodnika Powszechnego, T-Mobile Music oraz CGM. Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Free Form Festival, Good Fest, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych, występując w większości muzycznych klubów w Polsce.

W 2014 utwór „The One” wszedł na playlistę BBC Radio 1 w ramach cyklu “BBC Introducing” i zebrał bardzo dobre recenzje od brytyjskich dziennikarzy. Zaowocowało to występem KARI na BBC RADIO’s BIG WEEKEND w Glasgow na scenie BBC Introducing i zaznaczeniem swojej obecności na rynku brytyjskim.
KARI

Open'er Festival we're getting ready for ya 💥 #iamfine 29/06 Tent Stage

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Fot. Zuza Krajewska 01.jpg

grafika | 3,88 MB

Pobierz
KARI_IAMFINE_COVER_1500.jpg

grafika | 889 KB

Pobierz
Fot. Zuza Krajewska 02.png

grafika | 1,33 MB

Pobierz
Fot. Zuza Krajewska 03.png

grafika | 1,22 MB

Pobierz
Fot. Zuza Krajewska 04.png

grafika | 606 KB

Pobierz

Francuska sensacja Ofenbach na Eska Music Awards 2017

Francuski duet elektroniczny, który od miesięcy podbija polskie listy przebojów już 17 czerwca wystąpi na Eska Music Awards!