Dziś premiera nowego singla Muse! Posłuchaj piosenki "Dig Down"
Dziś premiera nowego singla Muse! Posłuchaj piosenki "Dig Down"

Dziś premiera nowego singla Muse! Posłuchaj piosenki "Dig Down"

Opublikowany

Przez dwa lata zjeździli z koncertami niemal cały świat. W końcu fantastyczne brytyjskie trio Muse postanowiło ucieszyć fanów nową piosenką. Singlowy utwór ma tytuł "Dig Down" i towarzyszy mu niesamowity teledysk.

Matt Bellamy, Chris Wolstenholme i Dominic Howard pracowali nad brzemieniem piosenki ze słynnym producentem Mikiem Elizondo (m.in. Mastodon, Tegan And Sara). Miksy powierzono Spike'owi Stentowi.  Za reżyserię odpowiedzialny jest mieszkający w Los Angeles Lance Drake (m.in. Miike Snow), a w roli głównej występuje Lauren Wasser.
MUSE - 'Dig Down'

MUSE - 'Dig Down'

- Usłyszałem o Lauren kilka lat temu. Przeczytałem jej historię, a ona dała mi dodatkową inspirację. Zachowałem ją sobie w pamięci i powiedziałem sobie, że jeśli będę kiedyś kręcił teledysk, odezwę się do niej. Utwór jest potężny, więc od razu pomyślałem o Lauren w klipie i o jej historii, jak przezwyciężyła wszelkie trudności.

– wspomina reżyser. –

Więcej o historii Lauren Wasser można się dowiedzieć tutaj

TEDxTelAviv

TEDxTelAviv

Matt Bellamy znany jest ze swojego zainteresowania teoriami spiskowymi, przetrwaniem, nowymi technologiami w służbie zniszczenia. Tym razem w tekście piosenki skupia się na jedności i przetrwaniu. Namawia do walki do końca o to, co właściwe, nawet jeżeli jest się w ciężkiej, niemal beznadziejnej sytuacji.

Pisząc piosenkę, starałem się iść pod prąd panującemu obecnie na świecie negatywnemu trendowi. Dać inspirację, optymizm i nadzieję ludziom, aby walczyli o to, w co wierzą. Jednostki też mogą zmieniać świat, jeśli tylko tego zapragną.

mówi Matt

Ostatnia płyta Muse to "Drones" z 2015 roku. Zadebiutowała na pierwszym miejscu w 21 krajach, w tym na szczycie w USA (pierwszy taki przypadek w karierze tria). Album został nagrodzony Grammy, drugim w historii Anglików. Wydane dotychczas płyty Muse sprzedały się w ponad 20 mln egzemplarzy na świecie. Kapela słynie z niesamowitych koncertów. Kilkakrotnie występowała w Polsce. Po raz ostatni w czerwcu 2015 roku na Orange Warsaw Festival.
Muse

PREMIERE: Watch the music video for the new song “Dig Down” now!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Muse - Dig Down_Single_Cover_small.jpg

grafika | 427 KB

Pobierz

Antologia Ireny Santor „Piosenki cz. 2”

26 maja w Dzień Matki ukazuje się drugi album z serii antologii Ireny Santor „Piosenki cz.2”. Ten przepiękny, ekskluzywnie wydany album jest idealny na prezent!