Maj miesiącem Diany Damrau!

Maj miesiącem Diany Damrau!

Opublikowany

Już dziś premiera najnowszego albumu Diany Damrau – Grand Opera (2CD)! A to nie koniec dobrych wieści – już 24 maja odbędzie się koncert niemieckiej sopranistki w prestiżowym Centrum Kongresowym ICE Kraków!

Diana Damrau to z pewnością jedna z najbardziej rozchwytywanych sopranistek świata. Jednocześnie jest prawdopodobnie tą najbardziej znaną wśród… kibiców piłki nożnej. A to dzięki samemu Placido Domingo, który zaprosił artystkę do wspólnego wykonania kultowego We Are The Champions na stadionowym koncercie poprzedzającym Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006.
3_GrandOpera_cover.jpg
Obszerny repertuar śpiewaczki obejmuje utwory zarówno na sopran liryczny, jak i koloraturowy, śpiewa tytułowe role w operach takich jak: Łucja z Lammermooru G.Donizettiego (La Scala, Bavarian State Opera, Metropolitan Opera, Royal Opera House), Manon  J.Masseneta (Wienna State Opera, Metropolitan Opera) i La traviata G.Verdiego (La Scala, Metropolitan Opera, Royal Opera House,Opera National de Paris, i Bavarian State Opéra) czy Czarodziejski flet W.A.Mozarta (Metropolitan Opera, Salzburg Festival, Wienna State Opera, Royal Opera House). Ma podpisany ekskluzywny kontrakt z wytwórnią Erato.

Zjawiskowa Diana Damrau, w towarzystwie francuskiego bas-barytonu Nicolasa Testé oraz wybitnej orkiestry Prague Philharmonia pod batutą dyrektora Opery w Dallas Emmanuela Villaume’a zaśpiewa 24 maja w ICE Kraków:

Diana Damrau zaśpiewa w Krakowie! - ICE - Aktualności

Diana Damrau znana jest z wyjątkowych interpretacji zarówno dzieł Mozarta, Verdiego i Straussa, jak i XIX-wiecznych utworów kompozytorów francuskich. Jej wykonania spotkały się z pozytywnymi recenzjami m.in. w prestiżowym The New York Observer. Pomysł wydania albumu z utworami Meyerbeera (w tym dwoma mającymi swoje światowe premiery fonograficzne) był bliski sercu Diany Damrau już dziesięć lat temu, gdy zaczęła nagrywać dla wytwórni. Jako studentka była zafascynowana muzyką kompozytora i wtedy też po raz pierwszy została zaproszona do wykonania jego kantaty „Gli Amori di Teolinda. Dosłownie zanurzyłam się w świecie Meyerbeera - wyjaśnia - Byłam bardzo podekscytowana (…) jego wspaniałą muzyką!”

Diana Damrau nagrywa piękną muzykę Meyerbeera: Grand Opera (Les Huguenots, "Ô beau pays de la Touraine")

Diana Damrau records Meyerbeer: Grand Opera (Les Huguenots, "Ô beau pays de la Touraine")

Diana Damrau records Meyerbeer: Grand Opera (Les Huguenots, "Ô beau pays de la Touraine")

Tymczasem Giacomo Meyerbeer (1791-1864) pod wieloma względami był najbardziej utytułowanym kompozytorem operowym swojej epoki. W latach dwudziestych XIX wieku rywalizował z uwielbianym dziś przez publiczność Rossinim. Jego twórczość można utożsamiać z ekstrawaganckim przepychem paryskiej Grand Opera w czasach jej największej świetności. Meyerbeer wywarł też znaczący wpływ na kompozytorów francuskich i wybitnych twórców opery romantycznej - Verdiego i Wagnera.
Diana Damrau

"Da muss man alle Register ziehen" Star-Sopranistin Diana Damrau glaubt an den Belcanto in Meyerbeer und praktiziert musikalische Früherziehung im Mutterleib. - Berliner Morgenpost

Kopiuj tekst

Udostępnij

Demoniczna rozgrywka w nowym teledysku Linkin Park „Good Goodbye” (feat. Pusha T & Stormzy) !

Muzyczny wkład do utworu "Good Goodbye" mieli między innymi amerykańska gwiazda rapu Pusha T oraz Stormzy - sensacja gatunku grime! W teledysku gościnnie wystąpił legendarny zawodnik NBA - Kareem Abdul-Jabbar, natomiast reżyserował go Isaac Rentz.