Beatrice Rana z nagrodą BBC!

Beatrice Rana z nagrodą BBC!

Opublikowany

W tym sezonie 24-letnia włoska pianistka zadebiutuje na BBC Proms. W minionym tygodniu podczas corocznej ceremonii wręczenia nagród BBC Music Magazine Awards włoska pianistka Beatrice Rana została nagrodzona tytułem Best Newcomer - za jej znakomicie przyjęty przez krytykę debiutancki album nagrany dla wytwórni Warner Classics, na którym towarzyszą jej dyrygent Sir Antonio Pappano oraz Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia.

Krążek zawiera dwa zjawiskowe utwory: II Koncert Fortepianowy Sergiusza Prokofiewa oraz I Koncert Fortepianowy Piotra Czajkowskiego, utwory wśród melomanów popularne, ale dające też ogromne pole do indywidualnej interpretacji.
BeatriceRana.Bach.Cover.jpg
"Miałam ogromne szczęście mając wsparcie tak niesamowitego muzyka i osoby, jakim jest Tony Pappano" - opowiadała Rana w wywiadzie dla BBC Music Magazine. "Występowałam kiedyś z koncertem Czajkowskiego w Rzymie i najwyraźniej spodobało się to panu Pappano, bo zaproponował mi jego wspólne nagranie. Była to jedna z największych i najszczęśliwszych niespodzianek w moim życiu!" W tym sezonie młoda wirtuoz fortepianu zadebiutuje również na BBC Proms, gdzie wykona z BBC Philharmonic Orchestra i Sir Andrew Davisem Koncert fortepianowy a-moll Roberta Schumanna. Koncert będzie transmitowany przez BBC Four i upamiętni 50-tą rocznicę śmierci Malcolma Sargenta, głównego dyrygenta Proms, którym był od 1947 roku aż do śmierci w 1967 roku.
Beatrice Rana pierwszy raz zwróciła na siebie uwagę międzynarodowej publiczności w 2011 roku, kiedy to zdobyła I nagrodę i wszystkie wyróżnienia specjalne na International Competition w Montrealu. Dwa lata później zdobyła Silver Medal i Audience Award na International Piano Competition im. Van Cliburna. Jej niezwykłe osiągnięcie zostało docenione przez BBC Radio 3, które umieściło ją na swojej prestiżowej liście obiecujących artystów młodej generacji - New Generation Artists. Jej nowy album zatytułowany Bach's Goldberg Variations wydany przez Warner Classics zajął w lutym pierwsze miejsce na oficjalnej brytyjskiej liście przebojów klasycznych. The Sunday Times zrecenzował go krótko: „doskonała i inteligentna interpretacja!”

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Gramophone Classical Music Awards: Beatrice Rana Artystką Roku!

temu

Młoda włoska pianistka Beatrice Rana wydała w tym roku z Warner Classics swój drugi album, tym razem z dziełami Johanna Sebastiana Bacha, którego sama określa jako swoją „pierwszą miłość”.
„39’45 vol. 2”

temu

Premiera płyty "39’45 vol. 2" czyli Orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą włoskiego dyrygenta Renato Rivolty prezentuje dzieła skomponowane w trakcie wojny w okupowanej Warszawie. Album zawiera utwory Grażyny Bacewicz, Tadeusza Zygfryda Kasserna, Stefana Kisielewskiego oraz światową premierę fonograficzną utworu "Pieta. Na zgliszczach Warszawy" Ludomira Różyckiego. 
Szalona muzyka Haendla inspiracją dla Christiny Pluhar!

temu

Jerzy Fryderyk Haendel – obok Purcella, Monteverdiego i Cavalli’ego - dołącza do listy kompozytorów, którzy stali się dla Christiny Pluhar i jej zespołu L'Arpeggiata inspiracją przy tworzeniu swoich albumów.
39’45 vol. 2 – zapraszamy na spotkanie z muzyką czasów okupacji!

temu

5 września o godzinie 18 zapraszamy do Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20 w Warszawie na panel dyskusyjny „Polska muzyka czasów okupacji” połączony z prezentacją albumu 39’45 vol. 2 nagranego przez orkiestrę Sinfonia Varsovia pod dyr. Renato Rivolty (Warner Classics). 

Maj miesiącem Diany Damrau!

Już dziś premiera najnowszego albumu Diany Damrau – Grand Opera (2CD)! A to nie koniec dobrych wieści – już 24 maja odbędzie się koncert niemieckiej sopranistki w prestiżowym Centrum Kongresowym ICE Kraków!