Bach Stories już w sprzedaży!
Bach Stories już w sprzedaży!

Bach Stories już w sprzedaży!

Opublikowany

Prawdziwą przyjaźń i pasję można poznać po ich owocach, a gdy te dwie rzeczy się ze sobą spotkają, efekt może być wprost olśniewający. Dowodem na to może być „Aleksander Dębicz & Marcin Zdunik|Bach Stories”.

Wierzę głęboko, iż dzięki "Bach Stories" słuchacze znajdą i odkryją ponadczasowe piękno w muzyce genialnego Johanna Sebastiana Bacha, granej przez wielce utalentowanych artystów - Marcina Zdunika i Aleksandra Dębicza.

Krzysztof Jakowicz, skrzypek, laureat Diapason d’Or 1989

[teaser]

[teaser]

„Bach Stories” nie jest kolejną nową płytą. To przedstawienie nowego sposobu myślenia o wykonawstwie muzyki i  powrót do dawnej praktyki muzycznej w jej współczesnym wydaniu. Przyjaźń dwóch młodych, ale już utytułowanych muzyków, zaowocowała dwupłytowym albumem, na którym prezentowane są ponadczasowe dzieła mistrza Johanna Sebastiana Bacha oraz autorskie improwizacje nimi inspirowane.  Interpretacje Aleksandra Dębicza i Marcina Zdunika  cechuje tak wirtuozeria i techniczna precyzja, jak i dramaturgia oraz radość i świeżość wykonania.
BACHSTORIEScoverRGB.jpg
 Klasyczne - nie zaś jazzowe - improwizacje stanowią pomost pomiędzy epokami. Uwspółcześniają muzykę Bacha, wykorzystując nowe środki wyrazu.  Tytuł płyty przenosi Bacha w XXI wiek i łączy go z popkulturą. „Bach Stories”, podobnie jak „Star Wars Stories” czy „Batman Stories” jest nawiązaniem do kontynuacji popularnych historii, rozgrywających się w świecie oryginału, ale stanowiących autonomiczne historie. Muzyka Bacha niezwykle poruszała naszą wyobraźnię, wywołując zarówno proste skojarzenia, jak i prowokując do tworzenia skomplikowanych fabuł. – opowiadają muzycy - Nie będziemy zdradzać historii, jakie przychodziły nam do głowy, ponieważ mamy nadzieję, że słuchacz doświadczy podobnych przeżyć.

Aleksander Dębicz, zwycięzca Transatlantyk Instant Composition Contest 2013, zapoczątkował swój kontrakt z Warner Classics płytą zawierającą cykl 12 kompozycji pianisty inspirowanych muzyką filmową. „Cinematic Piano” odniosło wielki sukces i przysporzyło artyście wielu fanów. Aleksander Dębicz jest także laureatem wielu konkursów Bachowskich.

Marcin Zdunik należy do czołowych wiolonczelistów młodego pokolenia. W sezonie 2016/2017 jest rezydentem Filharmonii Narodowej, gdzie odbyła się sesja nagraniowa „Bach Stories”.  Akustyka jednej z głównych polskich sal koncertowych dodatkowo inspirowała muzyków.

Duet Aleksander Dębicz & Marcin Zdunik koncertuje na co dzień w kraju i za granicą, wykonując repertuar Bachowski, a także m.in. dzieła Fryderyka Chopina i Franciszka Schuberta. Za każdym razem ich koncerty to wielkie święto muzyki, podczas którego perłom muzyki klasycznej nadane zostają nowe znaczenia. 
Aleksander Dębicz

Już dziś premiera "Bach Stories"! W ekscytacji z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego bardzo ważnego dla mnie albumu. Dziękuję wytwórni Warner Music Poland, Piotrowi Kabajowi, zawsze uśmiechniętej producentce płyty Mai Baczyńskiej oraz Marysi Opałce! Serdecznie dziękuję za wsparcie Instytut Adama Mickiewicza, a także mojej wspaniałej managerce Agacie Wolskiej za nieocenioną pomoc! Kłaniam się nisko Filharmonia Narodowa w Warszawie - cudownie było nagrywać w tak inspirującej sali! Dziękuję również stroicielowi-magikowi Jarkowi Bednarskiemu. Ściskam moją ulubioną graficzkę Gaba Jordan i fotografa Stacha Leszczyńskiego. Ogromne podziękowania dla naszego szykownego partnera Dastan, ekipy filmowej z MUDO Music Documentaries oraz dla Dwójka - Program 2 Polskiego Radia! And last but not least! Moc podziękowań dla wymarzonego teamu reżyserów dźwięku Oli Nagórko i Andrzeja Sasina! I oczywiście Marcin (Marcin Zdunik Cellist) - dzięki za tę przygodę! ______________ Do zobaczenia dzisiaj w Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego o 19:30!

Bez tytułu.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BSFOTO1.AleksanderDębicz_MarcinZdunik.fot.StanisławLeszczyński.jpg

grafika | 5,25 MB

Pobierz
BSFOTO7.AleksanderDębicz_MarcinZdunik.fot.StanisławLeszczyński.jpg

grafika | 4,94 MB

Pobierz
BSFOTO2.MarcinZdunik.fot.StanisławLeszczyński.jpg

grafika | 4,07 MB

Pobierz
BSFOTO3.AleksanderDębicz.fot.StanisławLeszczyński.jpg

grafika | 4 MB

Pobierz
Aleksander_Dębicz___Marcin_Zdunik_Bach_Stories_INFORMACJA_PRASOWA.superfinal.ed.MB.PDF

pdf | 847 KB

Pobierz
BACHSTORIEScoverRGB.jpg

grafika | 110 KB

Pobierz

Najsłynniejsza animowana kapela wróciła!

Oczekiwana z utęsknieniem płyta Gorillaz, najsłynniejszej animowanej formacji w historii, ukazała się w piątek, 28 kwietnia 2017 roku! Album, który sądząc po reakcjach fanów i recenzentów, zapowiada się na wielki hit, jest następcą płyty "The Fall" z 2011 roku.